Там, де немає принципового значення, який інструмент використовувати (електронний або акустичний), цифрове піаніно впевнено витісняє звичайне. Це пояснюється більшою функціональністю та практичністю, легкістю налаштування і часто меншою ціною.
Чим відрізняється цифрове піаніно від звичайного
Насамперед ці два інструменти відрізняються способом звуковидобування. У акустичних моделях звучання виникає внаслідок таких дій: виконавець натискає на клавішу, вона за допомогою спеціального механізму штовхає молоточок, який б'є по струнах, що натягнуті на спеціальну раму. Остаточне звучання та тембр формує дека, до котрої кріпиться рама. Також вона підсилює гучність. У піаніно струни натягнуті вертикально, а в роялі — горизонтально.
Звукоутворення в цифрових моделях зовсім не схоже. Тут звучання видає процессор. Під час гри музикант натискає на клавіші, цифрові датчики яких відправляють сигнали про швидкість натискання та інші дані на процесор, і він вже підбирає з пам'яті підхожий набір семплів, обробляє їх та транслює. Саме за тим, яку кількість даних може зчитати процесор, визначається клас інструменту. Чим їх більше, тим цифрове піаніно краще.
Між акустикою та електронікою існують і інші відмінності. Розглянемо їх нижче.
Які плюси має цифрове піаніно
Електронний інструмент перемагає акустичний майже за всіма параметрами:
- Кількість моделей. Сучасні виробники пропонують величезний вибір цифрових піаніно. На відміну від акустичних, в інтернет-магазинах музичних інструментів можна купити компактні переносні електронні моделі, зовні схожі на синтезатори. У деяких із них трохи гірша якість звучання, ніж у стаціонарних, але це легко вирішується додатковими пристроями.
- Налаштування. Акустика дуже чутлива до умов навколишнього середовища. Збити налаштування може надмірна волога або надмірна сухість, легке зрушення інструменту з місця. Крім того, вона потребує перевірки налаштувань кожні декілька місяців, незалежно від зміни умов. З цифрою таких проблем нема. Процессор налаштовується виробником, а музикант лише за необхідності підлаштовує під себе деякі особливості. Це не складніше, ніж налаштування під себе смартфона чи комп'ютера.
- Компактність. Про існування мобільного цифрового піаніно ми вже сказали, тому тут порівняємо лише стаціонарну модель та акустику. Зовні ці два варіанти дуже схожі, але вага та габарити відрізняються суттєво. Електропіаніно важить не більше 50 кг та може бути встановлено навіть у невеличкій кімнаті, у той час як акустичний інструмент потребує простору.
- Гучність. Ви не можете зменшити гучність акустичного фортепіано, а от цифрове піаніно дає змогу не тільки відредагувати її відповідно до умов, а й підключити навушники. З таким інструментом можна грати навіть вночі й водночас не заважати ні сусідам, ні людям, із якими ви живете.
- Легкість запису. Електронні моделі не потребують студійних умов зі звукоізоляцією для записування музичного твору. Вбудована програма записує лише те, що треба, без зайвих шумів.
І, звісно, цифра краща в плані функціональності. Таке піаніно може аранжувати мелодії, додавати спецефекти, відтворювати звучання іншого інструмента тощо.