Особиста зубна щітка — це обов'язковий інструмент для підтримання щоденної гігієни ротової порожнини, за допомогою якого в домашніх умовах можна позбутись нальоту. Процедура чищення зубів незамінна та повинна виконуватись щодня протягом 1,5-3 хвилин. Для якісного проведення цієї процедури потрібна правильно підібрана зубна щітка.
Часто покупці орієнтуються на рекламні обіцянки виробників та забувають, що важливо щітку вибирати індивідуально. Також важливо правильно вибирати магазин, у якому ви будете купувати товар. Найкраще це зробити в інтернет-магазині Prostor, де гарний баланс ціна-якість.
На які критерії слід орієнтуватись при виборі зубної щітки?
Як правило, стоматологи дають індивідуальні рекомендації щодо вибору зубної щітки на профілактичному прийомі. Якщо ж лікар забув дати таку пораду, при виборі важливо звертати увагу на наступні моменти:
- розмір головки — чим вона менша, тим якісніше буде очищення; орієнтуватись слід на такий момент: вона не повинна перекривати більш ніж 2-3 зуби;
- кількість пучків щетинок;
- матеріал щетинок;
- наявність гумових щетинок з обох боків — ідеально для людей з чутливими зубами;
- жорсткість — дуже м'яка, м'яка, середня, жорстка.
Жорсткості потрібно приділити більше уваги. Дуже м’яка підійде лише людям, у яких є серйозні захворювання ротової порожнини, тому вони не можуть користуватись іншою. М’яка ідеальна для тих, у кого сильна чутливість, кровоточивість ясен. Також рекомендується для маленьких дітей до 3 років. Середня підходить більшості людей, жорстка — тим, у кого міцна емаль. У дуже м'якої та жорсткої є мінуси: перша може недостатньо очищати, друга може пошкоджувати зубну емаль та викликати чутливість зубів, кровоточивість ясен.
Електрична чи мануальна зубна щітка?
На думку стоматологів, вид щітки не має значного впливу на якість очищення зубів. Як електрична, так і мануальна (механічна, ручна) при правильному використанні буде якісно видаляти наліт та зберігати здоров’я ротової порожнини.
Електрична зубна щітка підійде не всім. У більшості випадків вона протипоказана людям, у яких є серйозні захворювання ротової порожнини та підвищена чутливість зубів. Проте є й виключення, адже сучасні електрощітки розробляються по особливій технології та забезпечують дбайливий вплив на зубну емаль та ясна.
Мануальна щітка підходить всім, але тут все залежить від грамотного вибору. Для того, щоб вона якісно очищувала та не приносила шкоди зубній емалі, важливо враховувати основні критерії та перед покупкою порадитись зі стоматологом.