Вибір намету для тривалого проживання - важливе завдання, яке необхідно вирішити перед поїздкою на природу. При пошуку відповідної моделі необхідно взяти до уваги безліч факторів, які потрібні для забезпечення комфорту та безпечного проживання на природі. У цій статті ми розповімо, як вибрати намет для тривалого проживання та дамо кілька порад щодо догляду за новим придбанням.
Комфорт та безпека на природі
Намет – це не тільки засіб захисту від вітру, дощу та комах, а й територія для відпочинку та сну. Він дозволяє туристам створити затишне та комфортне місце для проживання у дикій місцевості. Сучасні намети оснащені всім потрібним для комфортного проживання. Вони комплектуються москітними сітками, кишенями для зберігання речей, системою вентиляції, додатковими тентами та іншими видами оснащення, що підвищують міцність та комфорт.
При виборі намету слід звернути увагу на його розміри та кількість спальних місць. Також необхідно враховувати кількість багажу, яку необхідно зберігати всередині тимчасового житла.
Типи наметів: купольні, тунельні, геодезичні та інші
Купольні намети – найпоширеніший тип. Вони мають легку, просту в установці двошарову конструкцію, яка забезпечує захист від дощу та вітру. Конструкція складається з двох дуг, що перехрещуються та формують купол. Вони, як правило, розраховані на двох чи трьох осіб і здебільшого мають тамбур перед входом.
Тунельні палати мають витягнуту форму та забезпечують велику кількість площі, завдяки чому підійдуть для великої родини. Вони відрізняються високою стійкістю до вітру та добре захищають від дощу.
Геодезичні намети ідеально підходять для альпінізму та кемпінгу в умовах сильного снігопаду, вітру та інтенсивного дощу. Для цього у конструкції використовується кілька арок.
Намет "Дзвін" має одну вертикальну стійку в центрі і, як правило, виготовляється з важкого брезенту. Цей намет ідеально підходить для ночівлі великої кількості людей і дозволяє регулювати температуру всередині завдяки брезенту. Бічні панелі можуть бути відкриті або закриті в залежності від погоди.
Надувні палати зустрічаються рідко, але мають свої переваги. Таке тимчасове житло легко встановити, воно добре приховує нерівності ґрунту та добре захищає від холоду.
Модульні намети ідеально підходять для сімейного туризму завдяки конструкції-трансформеру, що дозволяє приєднувати додаткові модулі в необмеженій кількості.
Топ-3 бюджетних наметів для тривалого проживання у 2023 році
Turbat Borzhava 2 – це бюджетний туристичний намет українського виробника. Вона ідеально підходить для двох осіб і має досить широкий вхід. Асиметричні дуги Durawrap 8.5 мм дозволяють ефективніше використовувати простір усередині. Для виготовлення тенту використовували поліестер 68D PU 3000 мм W/R. У наметі є чотири великі кишені та відділення для ліхтарика у верхній частині тенту, а також тамбур перед входом.
Sea to Summit Telos TR2 – це повнофункціональна модель для двох осіб, яка може використовуватись у трьох сезонах. Продумана вентиляція, локалізована у верхній частині конструкції, відводить тепле повітря та запобігає утворенню конденсату. Намет можна використовувати з тентом або без нього. Його водостійкість становить 1200 мм. Чохол для кілочків оснащений світловою смугою. У конструкції намету є 2 коридори.
Намет Alfa 3 - найкращий вибір серед бюджетних моделей, що підходить для трьох сезонів. Його відносна легкість та місткість до чотирьох людей роблять виріб універсальним для великої родини, а просторий тамбур підходить для зберігання великої кількості речей. Незважаючи на свою легкість, намет Alfa 3 має міцні дуги з ламінованого скловолокна, а також якісний тент з поліестеру 185t з водостійкістю 3000 мм.
Важливі параметри для вибору намету
Для тривалого проживання на природі потрібний просторий намет, який вміщуватиме не тільки користувачів, а й їхні речі. При виборі розмірів намету враховуйте зріст користувачів. Крім того, форма намету також має значення – купольна посилює захист від вітру та дощу, а тунельна надає більше місця для зберігання речей.
Найкращі матеріали - це нейлон і поліестер з просоченням від води та ультрафіолету. Конструкція має бути міцною та стійкою до вітру. Також слід взяти до уваги, як швидко і просто можна зібрати та розібрати намет, особливо якщо ви плануєте часто міняти місце проживання.
Якщо ви плануєте подорожувати автомобілем, то маса виробу не має особливого значення. Однак у піших походах цьому параметру варто приділити належну увагу.
Як правильно встановити та доглядати за наметом
Незалежно від того, використовуєте ви намет кілька разів на рік або ходите в похід кожні вихідні, він вимагає дбайливого відношення. Щоб продовжити термін використання тимчасового житла потрібно:
- дотримуватися інструкцій з встановлення та розбирання. Це унеможливлює втрату потрібних елементів;
- перед використанням обов'язково перевірити намет на пошкодження;
- уникати встановлення намету на місцях з прямим потраплянням сонячних променів;
- провітрювати намет після кожної ночі;
- висушити перед складанням, щоб уникнути появи цвілі або грибка. Також необхідно очищати дуги від бруду та піску;
- зберігати намет у сухому та темному місці.
Дотримуючись цих порад ви зможете продовжити термін служби та зберегти ефективність тимчасового житла за будь-яких погодних умов.