Перш ніж купувати деякі види гігієнічного приладдя завжди краще порадитися з лікарем. Зубні щітки, іригатори, флоси та ополіскувачі якраз належать до цієї категорії. Щоб ваші зуби були здоровими та міцними, а ясна не страждали від запалення варто почати з вибору зубної щітки. Комусь ідеально підійде модель.Oclean F1, яку можна замовити за посиланням https://oclean.ua/products/oclean-f1, а хтось буде у захваті від звичайнісінької мануальної.

Але що про це кажуть стоматологи? Що рекомендують використовувати професіонали? Розберімося прямо зараз.

Правильне чищення зубів: що кажуть лікарі

В першу чергу важливо опанувати техніку очищення, байдуже, якою щіткою. Щетина має йти у напрямку від ясен до кінчиків зубів, рухи плавні, щоб не пошкодити м’які тканини. Рухайте щітку від передніх зубів до кутніх. Таким же чином очищайте й зворотну сторону зубів.

Тепер щодо способу очищення. Останнім часом популярністю користуються саме електричні щітки, хоча й мануальні досі вважаються спеціалістами відповідними для домашнього очищення. Автоматичні щітки бувають:

  • ротаційні;

  • звукові;

  • ультразвукові.

У першому випадку рухливим елементом є сама голівка щітки, у другому та третьому — щетинки. На думку лікарів швидкі хвилеподібні рухи щетини ефективніші та безпечніші. Але деякі різновиди мають свої протипоказання.

Придбати хорошу щітку іноді можна навіть у стоматологічному кабінеті, але це не найвигідніший варіант. Наприклад, офіційний сайт Оклін дозволяє купити щітки власного бренду без переплат. Моделі інших виробників є в асортименті ритейлерів техніки та косметики.

Також спеціалісти зазначають, що якою б новітньою не була щітка, деякі зони ротової порожнини вона все ж не зможе очистити повністю, особливо за умови скупченості зубів. Для додаткового догляду потрібна ще зубна нитка та іригатор.

Яку щітку вибрати за станом ротової порожнини

Щітка має ідеально підходити вам, так само як одяг та взуття. Інакше вона принесе більше шкоди, ніж користі. Тому потрібно завжди знати її актуальний стан, основні проблеми та потреби.

Для повністю здорової ротової порожнини без брекетів, імплантів краще за все купити ультразвукову модель. Вона, як правило, найдорожча з усіх трьох, але результат того вартий. Через значну частоту коливань така щітка можу порушити цілісність брекет-системи, вінірів, підвищити чутливість зубів та ясен. Тому в таких випадках рекомендується придбати звукову.

Ротаційна щітка підходить тим, хто тільки починає знайомство з електричними щітками та не знає, чи вони йому сподобаються. Він найдешевший та найдоступніший. З такою щіткою ви також зможете нормально очищати емаль, але потрібно підібрати не надто жорстку щетину та делікатний режим роботи.

Яку б щітку ви не планували купити, завжди купуйте її в офіційних дилерів. Вони мають дозвіл на продаж оригінальної продукції, сертифікати якості та видають гарантійний талон після покупки.