Піч-камін за розміром менша за каміни на дровах, у неї простіша конструкція і легший спосіб монтажу. Потенційні господарі приладу ставлять питання, чи впорається компактний прилад з опаленням дому і чи зможе він стати альтернативним джерелом тепла.
Сучасні печі-каміни мають низку переваг, за які їх вибирають для встановлення в приватному будинку чи на дачі. Вивчивши всі плюси та особливості, можна вибрати пристрій, який не тільки обігріє житло та забезпечить його гарячою водою, але стане гідним предметом дизайнерського інтер’єру.
Що таке піч камінного типу
Піч-камін — це гібридний пристрій, в якому вогонь горить за скляними дверцятами, як в каміні. Від габаритних пристроїв вона відрізняється компактністю та високим ККД. Для камінної печі необхідно облаштувати димохід та вентиляцію. Спеціальний фундамент обладнувати не доведеться: пристрій встановлюють на міцну вогнестійку основу.
Камінні печі виготовляють з чавуну або сталі. Матеріали за своїми якостями відрізняються. Чавун довше нагрівається, але потім повільно охолоджується і поступово віддає тепло в кімнату. Сталеві печі швидко розігріваються й обігрівають приміщення, але також швидко холонуть.
Топкова камера, димохід, чавунний або сталевий корпус — проста конструкція приладу. Зовні деякі моделі облицьовують керамічною плиткою, яка служить не тільки як декор, але й утримує тепло та підвищує ККД топки.
Камінні печі бувають з водяним чи повітряним контуром. Водяні обладнані резервуаром: від вогню топки в ньому нагрівається вода, яка потім потрапляє в систему опалення дому. Повітряні печі обігрівають не тільки кімнату, в якій встановлені, але й сусідні приміщення. Гаряче повітря з приладу нагнітається в труби та радіатори системи. Для дачі чи приватного будинку можна вибрати піч-камін із варильною поверхнею. У залежності від моделі, прилади працюють на газі, брикетах, дровах.
Піч-камін: плюси та мінуси
Прилад має низку переваг та відмінностей від інших пристроїв для опалення, а деякі особливості конструкції роблять його економнішими та ефективнішим.
- Коефіцієнт корисної дії. Вогонь у печі горить за скляними чи металевими дверцятами, що дозволяє акумулювати тепло та використовувати його для обігріву приміщення. ККД складає 80–90%.
- Компактний розмір і мобільність. Піч-камін можна рухати та переставляти, а також за необхідності перевозити, наприклад, у заміський будинок на сезон.
- Універсальність. Камінна піч обігріває кімнату та сусідні приміщення, забезпечує дім гарячою водою, служить пристроєм для приготування їжі.
- Довговічність. Чавун і сталь, з яких виготовляють печі, не піддаються корозії, не бояться постійного впливу високих температур. Зовнішній вигляд та працездатність зберігаються довгі роки.
- Декоративність. Прилади виготовляють в класичному та сучасному стилях. Кахельні печі складають особливий клас дизайнерських приладів: глянцева керамічна плитка надає звичайному пристрою для опалення урочистості та унікальності. Можна вибрати печі, в яких протилежні стінки виконані з вогнестійкого скла, і тоді вогонь видно з різних боків.
- Спосіб установки. Конструкції печі можуть бути прилаштовані для установки в куті приміщення, біля стіни або центрі кімнати.
Особливості печі-каміна
Ухвалюючи рішення про покупку, слід врахувати плюси та мінуси каміна в домі. Пристрій для опалення треба правильно підібрати за об’ємом та потужністю. Варто підготувати місце встановлення, де можна безпечно облаштувати димохід та вентиляцію. Господар має бути готовим до того, що прилад треба періодично чистити, перевіряти його технічний стан, забезпечувати паливом. Для печі-каміна знадобляться аксесуари: дровник, кочерга, совочок для збору попелу. Вартість обслуговування залежить від палива, об’єму, а також призначення пристрою в домі.