Який спосіб життя має бути у мами, щоб народити здорового малюка?

Для початку визначимо, що вагітність – це не хвороба. Тому лежати в ліжку цілими днями не слід, якщо цього не потрібно за показаннями. Дотримуйтесь того режиму фізичної активності, який був до вагітності, виключаючи підйом тяжкості, силові тренування, роботи в нічну зміну і важку фізичну працю і працю на виробництві, де використовуються отрутохімікати або пари шкідливих речовин.

Все про 16 тиждень вагітності читайте на сайті nestlebaby.com.ua!

З фізичних вправ рекомендується пілатес, йога для вагітних, гімнастика для вагітних, відвідування басейну особливо на пізніх термінах для зняття навантаження з хребта, так само здійснюйте піші прогулянки до 1-1,5 години на добу. Дотримуйтесь питного режиму залежно від терміну вагітності та пори року щоб уникнути набряків на пізніх термінах. Так само дотримуйтесь дієти, виключаючи шкідливі для здоров'я продукти хімічного походження, про раціон вагітної я докладно розповідала в вебінарі, що мною проводиться... але м'ясо, зокрема яловичина або яловича мова в раціоні вагітної має бути щодня, про це важливо пам'ятати.

Вагітність має бути запланованою

На цьому етапі потрібні великі запаси фолієвої кислоти та жирових кислот, що дуже важливо в процесі формування нервової трубки з якої потім розвивається головний мозок і в цілому нервова система. Звичайна людина вживає в середньому 400 мкг фолієвої кислоти, для вагітних ця доза збільшується до 4 мг. Тому до вагітності потрібно почати вживати фолієву кислоту за 3-6 місяців, щоб вона зуміла накопичитися в організмі жінки, а також препарати йоду.

В іншому випадку, якщо вагітність не була запланована: запасів фолієвої кислоти та жирових кислот може бути недостатньо і через це відмінні оцінки в школі йому можуть даватися насилу, або не даватися зовсім.

Також перед вагітністю слід здати всі необхідні аналізи, що призначаються лікарем, залежно від вашої ситуації. На терміні 5-6 тижнів вже можна побачити маленьку людину і подивитися чи все у неї добре, ось для чого необхідно УЗД на малих термінах.

Протягом вагітності має бути адекватний питний режим. У першому триместрі за добу нормою вважається 2-3 літри води, у третьому триместрі, залежно від набряків, норма знижується до 1,5 літрів, так само обмежується споживання солі.

Харчування має бути дробове, 5-6 разів на добу.