Облаштовуючи стоматкабінет, приділіть особливу увагу добору необхідного обладнання та інструментів. Краще купувати продукцію перевірених виробників, які вже давно на ринку та встигли зарекомендувати себе. Купити такі товари онлайн та з доставкою до будь-якого міста України пропонує інтернет-магазин с man-in-med.com.ua. Каталог оборудования пропонує широкий вибір інвентарю як для невеликих стоматкабінетів, так і для великих клінік та зуботехнічних лабораторій.
Як вибрати стоматологічну установку
Стоматустановка – головне обладнання в кабінеті стоматолога. Саме з її допомогою лікар проводить діагностику та лікування пацієнтів. При покупці звертайте увагу на конструктивні особливості обладнання.
Блок лікаря
Може бути фіксованим чи мобільним. У першому випадку блок жорстко з'єднаний з кріслом, другий може вільно переміщатися незалежно від нього. Також можливі різні варіанти подачі інструментів – верхня та нижня. У першому випадку передбачено зручний механізм повернення інструментів на установку, другий же надає більшу свободу дій для лікаря та не сковує його рухів.
Крісло пацієнта
Механізм керування кріслом може бути гідравлічний та електромеханічний. Останній вважається надійнішим, т.к. навіть у разі поломки лікар зможе продовжити прийом пацієнтів. Інші характеристики, на кшталт матеріалу оббивки, плавності ходу, зручність та безпека переміщення впливають на загальну якість усієї установки та вибираються виходячи з бюджету та особистих переваг лікаря.
Блок помічника
У нього включені гідроблок та система відсмоктування. Гідроблок може кріпитися на основу установки, що характерно для більш старих моделей або на крісло пацієнта. У нього додатково може встановлюватися сепаратор амальгами та інші механізми. Система відсмоктування за принципом роботи може бути інжекторною та вакуумною. У першому випадку система споживає стиснене повітря, що потрібно враховувати при виборі компресора для встановлення, у другому необхідно додатково встановлювати сепаратор відсмоктування.
Інструменти стоматолога
Робочі інструменти класифікують залежно від напряму діяльності фахівця:
- діагностичні - лоток для інструментів, дзеркало для огляду, пінцет, зонд;
- терапевтичні - кюрети, скейлери, бори, екскаватори, ножі для емалі, інструменти для полірування та ін;
- хірургічні - скальпелі, ножиці, елеватори, щипці, долото, пилки та ін;
- ортопедичні - зліпочні ложки, бори, фрези, шпателі та ін;
- ортодонтичні - зуботехнічний молоток, ковадло, зворотний пінцет, ножиці по металу та ін.