Країни Європи для початківців у бізнесі та досвідчених підприємців з України завжди були дуже привабливими, але саме зараз склалася ситуація, коли майже кожен може відкрити за кордоном фірму. Чи справді варто інвестувати у створення компанії в ЄС? Як все організувати? Що необхідне для успішної комерційної діяльності. Відповіді на ці питання знайдете у нашій статті.
Головні переваги створення бізнесу в Європі
Якщо бути відвертими, після інтеграції Інтернет-технологій з'явилася можливість створювати фірми майже в будь-якій точці планети. Але переважна більшість українських бізнесменів хочуть відкрити компанію на Кіпрі чи іншій країні Євросоюзу. Головними аргументами на користь цих юрисдикцій виступають:
- Адекватна вартість реєстрації бізнесу. Щоб залучати інвесторів, багато країн встановлюють помірні ціни на відкриття нерезидентами компаній.
- Простий механізм створення підприємства. Більшість процесуальних дій можна виконати онлайн, залучивши адвоката.
- Різноманітні пільги (особливо для тих, хто наймає місцевих співробітників).
- Відсутність значного податкового навантаження та валютного контролю.
- Налагоджені механізми захисту прав комерсантів.
- Доступ до величезного європейського ринку, що гарантує високу прибутковість бізнесу.
- Перспектива переїзду із сім'єю до країни зі стабільною економікою та мінімізація потенційних фінансових втрат через інфляційні процеси.
Безумовно, у кожній країні є певні особливості початку та ведення комерційної діяльності. Десь нижче податкові ставки, в інших державах краще розвинута бізнес-інфраструктура, треті приваблюють прискореним вирішенням формальностей тощо. Визначитись, де краще відкрити компанію: у Португалії, на Кіпрі, у Великій Британії, у Німеччині тощо, допоможуть досвідчені юристи. Без їхньої допомоги буде вкрай складно врегулювати організаційні та правові нюанси, до того ж, завдяки залученню професіоналів вдасться заощадити чимало часу й нервів.
Основні кроки на шляху до відкриття фірми за кордоном
Якщо опустити деталі, процес відкриття компанії у Португалії чи іншій країні Європейського Союзу складається з наступних етапів:
- вибір виду діяльності та юрисдикції;
- консультація із юристами;
- збір документів та подання заявок онлайн;
- відкриття банківського рахунку;
- реєстрація підприємства через уповноваженого посередника;
- визначення найзручнішого формату управління – зараз більшість бізнесменів віддають перевагу дистанційному вирішенню поточних питань, оскільки це простіше і дає можливість подорожувати.