Рентген апарати використовуються клініками для діагностики захворювань, адже це запорука ефективного та своєчасного лікування. При виборі рентгена виникає проблема визначення відповідного виробника та моделі, а також характеристик виробу.

Базові критерії вибору рентгенографа

Насамперед вибір апарату залежатиме від бюджету. Чим вищий клас обладнання, тим дорожче він коштуватиме. Також потрібно враховувати, в яких умовах буде використовуватися виріб, чи потрібно його переміщати, який потік пацієнтів очікується і чи буде достатньо для їх обстеження базового функціоналу або знадобляться розширення та модифікації.

Вигідно купити надійне медичне обладнання ви можете на сайті компанії "Harwind", яка є постачальником (медичного обладнання для клінік України!

При виборі рентгенапарату також потрібно враховувати такі параметри:

- потужність та тип генератора (затребувані установки потужністю 40-60 кВт);

- фокус рентгенівської трубки;

- гранична вантажопідйомність столу знімків (це значення сягає 200-300 кг);

- способи встановлення рентгенівської трубки (стельовий та підлоговий).

Види рентгенівських апаратів

Рентгенапарати діляться на 2 групи за способом запису зображень. Цифрові апарати переважають над аналоговими (плівковими) завдяки зниженій дозі опромінення та більшій пропускній здатності.

Цифрові та аналогові рентген-апарати

У цифрових апаратів свої переваги.

1. Цифрова обробка якісніша - на цифровому знімку видно важливі деталі під час обстеження.

2. Цифрові апарати працюють швидше: знімки доступні для аналізу одразу після діагностики.

3. У таких апаратів створені рентгенівські сховища, що економить місце та звільняє робочий простір лікаря.

4. Завдяки цифровій системі для цих апаратів не потрібні проявні машини та затемнене приміщення.

5. Чи варто говорити про мінімальну дозу опромінення у цифрових рентгенівських апаратах? Це, безумовно, важливий фактор, який визначає рівень безпеки процедури для пацієнтів та персоналу.

Стаціонарні та портативні рентгенівські апарати

Якщо планується використовувати рентген в одному кабінеті, підійде стаціонарна рентгенівська установка. Портативні рентгенівські апарати підійдуть для частого переміщення їх лікувальним закладом чи далеко від нього. У каретах швидкої допомоги часто використовуються апарати невеликих розмірів та маси. Вони, як правило, мають базовий функціонал та невелику потужність. Пересувні рентгенівські установки часто використовують у палатах, оскільки вони мають високу продуктивність, вони компактні і навіть мобільні. Потужність генератора таких моделей становить 12,5-32 кВт.