Функціональність та комфорт сучасної кухні повністю залежать від її оздоблення. Тому важливо підібрати кухонну техніку так, аби вона не просто виконувала свої технічні функції, а тішила естетичним виглядом.

З таким завданням найкраще справляється вбудована побутова техніка, здатна задовольнити найвибагливіший смак. Виробники пропонують вбудовані аналоги практично будь-яких solo-приладів, що не поступаються за якістю та технічними характеристиками окремим девайсам. Які можливості відкриває перед дизайнерами вбудована побутова техніка? Розповідаємо далі.

Інтер'єр у єдиному стилі

Функціональність кухні завжди стоїть на першому місці, а дизайн — поняття другорядне. Вбудована побутова техніка дозволяє відмовитися від компромісів, поєднавши в одному інтер'єрі красу та функціональність.

Дизайнери із задоволенням користуються такою можливістю та часто намагаються підібрати всю побутову техніку від одного виробника. Виконані в одному стилі варильна поверхня, вбудована мікрохвильова піч Самсунг, духовка та витяжка цієї торгової марки формують єдиний комплект і мають більш естетичний вигляд, ніж мікс з solo-приладів від різних фірм. Якщо підкреслити інтер'єр кухні оригінальним комплектом техніки не виходить, більшість приладів легко заховати за модними фасадами, приховавши різномовність техніки єдиним дизайнерським рішенням.

Управління простором

Дизайнери люблять вбудовану побутову техніку, адже вона відкриває широкі можливості для ергономіки. Вбудовані прилади дозволяють зробити кухню зручною, використати кожен шматочок простору. 

Щоб зробити простір комфортним, дизайнери користуються такими прийомами:

  1. Всю основну техніку, включно з холодильником, розміщують по периметру приміщення під стільницею. Такий прийом відмінно підходить для кухонь із низькою стелею — інтер'єр не «тисне» на голову.
  2. Основну частину побутової техніки вбудовують у колону чи нішу, залишаючи більше простору для робочих поверхонь. У цьому разі навіть найменша кухня стає дуже функціональною.
  3. Використовують індивідуальні кухонні гарнітури, що дозволяють розмістити технічні прилади на зручній для господарів висоті та на потрібній відстані один від одного. Такий спосіб дозволяє враховувати зріст господарів. Високим дівчатам зазвичай складно нахилятися до низько розташованої духовки solo, а «дюймовочкам» тягнутися до високо розміщеної мікрохвильової печі, ризикуючи вивернути на себе вміст тарілки.

Часи, коли ознакою достатку та успішності вважалися кухонні прилади, виставлені на огляд на відкритих полицях, давно минули. Сьогодні в моді простота та відкритий простір, а вбудована техніка допомагає підтримувати цю тенденцію. Вбудованими в меблі або стільницю можуть бути будь-які прилади — від кавоварки до соковичавлювача. Гарний дизайнер зможе зробити так, що в інтер'єрі кухні вони будуть непомітні, при цьому завжди залишаючись під рукою.