З таким захворюванням, як остеохондроз, стикаються сьогодні багато хто. Воно може починатися по-різному і дуже важливо своєчасно розпізнати його симптоми, пройти діагностику та розпочати лікування.

Захворювання хребта та суглобів діагностуються та лікуються в центрі ортопедії та травматології https://www.meddiagnostica.com.ua/chto-my-lechim/travmatologiya-i-ortopediya/. Тут не застосовуються хірургічні методи, лікування має суто консервативний характер.

Біль у шиї

Біль у шиї - чи пов'язана вона з остеохондрозом

Дискомфорт та хворобливі відчуття у шиї можуть віддавати у плече, викликати головний біль, іноді навіть обмежувати рухи. Можна звичайно прийняти знеболювальні, від яких стане легше, але через якийсь час біль відновиться.

Щоб стан не посилювався, краще звернутися до лікаря. Найчастіше такі хворобливі відчуття не говорять про патологію шиї, а є наслідком порушення структур у хребті. Коли відбувається зміщення хребців, останні обмежують нервові коріння, що виходять із хребта. І якщо це відбувається в ділянці шиї, то в неї з'являється біль.

Симптоми, які говорять про утиск шийного відділу хребта:

  • хворобливі відчуття у шиї та плечі;
  • дискомфорт при поворотах та нахилах голови;
  • скутість плечових м'язів із боку, де сталося утиск;
  • біль, що тягне, оніміння, поколювання в руці;
  • слабкість у пальцях руки;
  • біль голови, запаморочення, напади нудоти і навіть блювання.

Чому важливо якнайшвидше отримати висновок фахівця — річ у тому, що перелічені симптоми спостерігаються і за інших недуг, наприклад, серцево-судинних захворювань. Це також дуже серйозно і потребує лікування. Тому небажано самостійно ставити собі діагноз, призначати препарати чи інші процедури. Займатися цим має виключно лікар.

Біль у шиї

Як лікується остеохондроз шийного відділу

Насамперед, як говорилося, необхідно записатися прийом до лікаря. Це може бути ортопед чи вертебролог, який займається суто проблемами хребта. Після проходження МРТ чи рентгенологічного обстеження фахівець з допомогою спеціальної методики вивільняє ущемлений нерв і ставить місце хребці.

Далі призначаються фізіотерапевтичні процедури, лікувальна гімнастика. Необхідно виконувати всі ці призначення, оскільки завдяки їм структури хребта отримують харчування, глибокі м'язи спини стають міцнішими, покращується загальний стан хребта.

При сильних болях на першій стадії лікування лікар може призначити знеболювальні та протизапальні препарати. Рекомендовано також вітаміни групи В.

Необхідно подбати про комфортне місце для сну. Бажано спати на ортопедичній подушці. Обов'язково дотримуватись режиму роботи та відпочинку, не входити в стан стресу, робити регулярні перерви при сидячій роботі.