Алопеція – це патологічне випадання волосся, що призводить до часткового чи повного облисіння. Алопеція характеризується відсутністю або недостатньою щільністю волосяного покриву в зонах, де він має бути присутнім у нормі. Виділяють вроджену та набуту форми захворювання. Вроджена алопеція зустрічається рідко, характеризується повною або частковою відсутністю волосяних фолікулів, обумовлених генетичними причинами. Дана форма в більшості випадків не має ефективного лікування, а активна симптоматична терапія може лише сповільнити прогрес облисіння.
Дізнатися все про лікування алопеції в клініці Good Cells ви можете на сайті goodcells.com!
До найпоширеніших видів набутої алопеції відносяться:
- андрогенетична (androgenetic),
- дифузна (telogen effluvium),
- гніздова (areata),
- рубцева (cicatricial alopecia).
Результати лікування випадіння волосся за допомогою стовбурових клітин представлені на сайті клініки Good Cells!
Найчастіше набутою формою облисіння є андрогенетична алопеція. Серед чоловічого населення понад 95% випадків посідає саме цей вид втрати волосся, в жінок – 20-90%. Даний стан є генетично обумовленим і характеризується втратою волосяного покриву переважно на лобовій, потиличній та тім'яних областях голови. Механізм розвитку заснований на дії активної форми чоловічого статевого гормону дигідротестостерону (ДГТ) на волосяні фолікули. У зв'язку з тим, що чутливість фолікулів до ДГТ неоднакова у різних зонах, облисіння розвивається у певній послідовності, що характеризує ступінь алопеції за шкалою Норвуду.
За відсутності лікування, процес втрати волосся є незворотнім, приводячи до їх повної втрати на більшій поверхні скальпу. Якщо на ділянках повної втрати волосяного покриву зростання волосся не поновлюється протягом шести місяців, фолікули цієї зони атрофуються і втрачають здатність до відновлення.
Незважаючи на те, що андрогенетична алопеція або облисіння за чоловічим типом пов'язана з чоловічими статевими гормонами, серед жіночого населення дана проблема теж актуальна. За даними різних джерел андрогенетична алопеція зустрічається у 20-90% жіночого населення. Порахувати реальну частку цієї патології у жінок важко у зв'язку з тим, що симптоми менш виражені. При цьому гормональний дисбаланс може виникати як через вікові процеси, так і в результаті застосування лікарських препаратів або хірургічних методів.