Газобетон є популярним у будівництві матеріалом, який виготовляється у вигляді пресованих блоків. Його застосовують для зведення приватних будинків, котеджів, лазень. Основними складниками цього будматеріалу є цемент, вапно та пісок. За своєю структурою газоблоки схожі з бетонною губкою з порами. Розмір пор складає близько 1-3 мм. Це забезпечує незначну вагу виробів, що мають доволі великі габарити, простоту різання та оптимальне збереження тепла.

Розуміючи параметри будматеріалу, ви можете купити газоблок із потрібними характеристиками, що буде використовуватись для будівництва стін, підвальних приміщень тощо.

Різновиди матеріалу

При виготовленні газобетонних блоків перемішуються в необхідній пропорції пісок, цемент, вода, алюмінієвий порошок. Потім відбувається спінювання отриманого розчину для створення пористої структури. Ця суміш збільшується в об'ємі та настає зчеплення, що дає змогу дістати її з форми та зробити заготовки. Підготовлені вироби відправляються до автоклаву з метою опрацювання парою при значному тиску, або виконується висушування традиційним способом.

Розрізняють автоклавний і неавтоклавний газобетон. Перший варіант — це пористі вироби автоклавного твердіння, а другий — газоблоки, що виготовляються завдяки зволоженню та висушуванню в природних умовах.

Плюси використання газоблоків

Перш ніж придбати такий будматеріал для зведення об'єкта, потрібно ознайомитись з його перевагами. До них належать такі:

  • доступна ціна;
  • оптимальні теплоізоляційні властивості;
  • зручність використання, легкість монтажу, перевезення, розрізання та шліфування;
  • паропроникність, завдяки чому забезпечується вихід водяної пари з обігрівального будинку назовні;
  • незначна вага;
  • стійкість до займання;
  • екологічна чистота та безпечність для здоров'я людей.

Оскільки газоблоки виготовляються із природних матеріалів і домішок в маленькій кількості, можна зробити висновок щодо їх беззаперечної екологічності.

У порівнянні зі звичними будматеріалами газобетон має надзвичайний рівень морозостійкості. Зі зростанням морозостійкості знижується показник вологості, що є вагомою перевагою газоблоків.

Тривалість служби такого матеріалу доволі велика. Газобетонні блоки можуть служити понад вісімдесят років без погіршення експлуатаційних якостей. Це зумовлено складом виробів і особливостями їх виготовлення.