Чиста питна вода – це запорука здоров'я організму. Дуже важливо, щоб із крана текла прозора рідина без сторонніх домішок та запаху, але часто це не так через старі, іржаві водопровідні труби та неякісну водопідготовку.

Наявність у воді небезпечних домішок (наприклад, бензолу або великої концентрації міді) може викликати важкі захворювання, при цьому найбільше може постраждати дитячий організм. Небезпека очевидна, але багато хто її нехтує. Випивши склянку води з-під крана, ви не відчуєте погіршення здоров'я миттєво, але шкідливі речовини здатні накопичуватися в організмі протягом багатьох років і згодом виявлять себе повною мірою.

Щоб не наражати на небезпеку себе і своїх близьких, слід вживати додаткових заходів для очищення води. Найпростішим і найдешевшим способом є кип'ятіння. Воно знищує збудників різних захворювань та прибирає карбонатну жорсткість (накип у чайнику – це карбонати кальцію та магнію). Але в такий спосіб не можна видалити шкідливі домішки, а навіть навпаки, можна збільшити їхню концентрацію внаслідок випаровування частини рідини.

Більш ефективним способом очищення є фільтрація, і при монтажі системи водопостачання це потрібно врахувати. На сьогодні у продажу представлений величезний асортимент фільтрів, і покупцеві з першого погляду дуже складно визначитися у виборі — тому ми допоможемо розібратися в цьому різноманітті, щоб, прийшовши до магазину, ви знали, що саме слід придбати.

Усі фільтри можна умовно поділити на три групи, які відрізняються:

  • видом очищення;
  • принципом дії;
  • типом конструкції.

Водоочищення буває трьох видів: грубе, тонке та біологічне. Перше необхідно для затримування великих частинок, які становлять небезпеку не тільки для людини, а й для сантехніки — скорочують термін служби лічильників водопостачання. Пристрій для грубого очищування добре мати в кожній квартирі незалежно від того, що використовується для подальшої фільтрації питної води. Найпростіший варіант - це металева сітка з дрібними осередками, але вона швидко засмічується, і щоб цього уникнути, у дорожчих моделях фільтрів встановлена ​​система зворотного промивання, яка не дає бруду накопичуватися.

Тонке водоочищення є фільтрацією за допомогою спеціальних матеріалів, що вбирають найдрібніші частинки забруднення, найчастіше це активоване вугілля, яке має високі адсорбційні властивості та абсолютно безпечні для людини.

Біологічне очищення дозволяє позбутися бактерій та вірусів. Як правило, воно служить доповненням до фільтрів тонкого очищення і найбільш важливе у тому випадку, коли ви п'єте нехлоровану воду, наприклад, на дачі.

За принципом дії фільтри можна розділити на п'ять типів: адсорбційні, іонні, зворотного осмосу, стерилізуючі та фільтри для знезалізнення та деманганації води.

Адсорбційні - використовують для очищення активоване вугілля та дозволяють виконувати якісне комплексне проціджування води, поглинаючи шкідливі органічні сполуки та важкі метали. У них використовуються йод та іони срібла для того, щоб не допустити зараження води накопиченими в картриджі бактеріями. Картридж в таких фільтрах необхідно міняти досить часто і не варто відкладати його покупку, адже фільтраційний елемент, що відслужив свій термін, не тільки не очищає воду, але і здатний погіршувати її властивості.

Принцип роботи фільтрів для знезалізнення та деманганації заснований на хімічних реакціях, внаслідок яких залізо та марганець стають нерозчинними та випадають в осад.

Іонні фільтри служать для пом'якшення води за допомогою видалення сульфатів кальцію та магнію, заліза, марганцю та нітрит-іонів. Процес очищення є реакцією іонного обміну.

Фільтри зворотного осмосу – найдорожчі, тому що можуть очистити практично від усіх розчинених у воді речовин. Такі пристрої можна назвати найбільш повноцінними та відповідними для домашнього використання. В основі їх роботи лежить багатоступеневе очищення з проходженням води під тиском крізь напівпроникні мембрани.

Стерилізуючі фільтри – знищують бактерії та мікроорганізми за допомогою встановленої всередині ультрафіолетової лампи.

За типом конструкції розрізняють передфільтри, глеки, насадки на кран та стаціонарні фільтри.

Передфільтр - це ніщо інше, як фільтр грубого очищування, вже описаний вище.

Фільтр-глечик, мабуть, найпопулярніший варіант домашнього водоочищення, завдяки невисокій ціні та зручності використання. Процес фільтрації у ньому відбувається під впливом сили тяжіння. Даний пристрій зручно у використанні: картридж у глечику легко змінюється, продається практично в кожному супермаркеті, і при необхідності фільтр-глечик можна взяти з собою на дачу. Основним його недоліком є ​​невелика швидкість очищення та обмежений об'єм рідини.

Насадка на кран встановлюється безпосередньо на змішувач. Швидкість очищення в такий спосіб не надто велика, що створює певну незручність, до того ж фільтр доводиться знімати, щоб набрати воду для господарських потреб. Останнім часом з'явилися моделі, в яких цей недолік усунений - на фільтрі є вимикач режиму очищення, що дозволяє не знімати його зі змішувача за першої необхідності.

Вибираючи фільтр, слід розуміти, для яких цілей ви хочете придбати цей прилад, і як відрізняються різні моделі водоочисників. Пам'ятайте – від цього вибору залежить ваше здоров'я та здоров'я ваших близьких!

Фахівці компанії "Ремонт оселі" допоможуть у виборі фільтра для очищення води та змонтують систему водопостачання у квартирі чи приватному будинку.