У багатьох країнах питання урбанізації на сьогодні є одним з найгостріших. Люди більше не хочуть жити в селах, вирощувати зерно та овочі, доглядати за домашніми тваринами і «колупатися» в землі. Багатьом сірий асфальт і сірководневий повітря набагато миліше зелених полів і чистого кисню. Що робити з цією проблемою, точно поки не знає ніхто.  

Однак мода на сільський тип життя, виявляється, зовсім нікуди не пропала. Вона просто перемістилася у віртуальний простір. Яскраве тому підтвердження - гра Щасливий фермер, яка виникла в одній з найпопулярніших вітчизняних соціальних мереж.  

Гра Щасливий Фермер до смішного проста. У ній немає ні стратегії, ні яких би то ні було основ тактики. Навіть якість мультиплікації - і то залишає бажати кращого. Крім того, в грі немає жодного персонажа. Все, що бачить гравець - це шматочок зеленого поля, поділеного на квадрати, будинок, собачу будку і загін для домашньої тварини. Усе! Нічого зайвого.  

Суть гри полягає в обробленні городу (або поля - точно неясно) і вирощуванні худоби. Можливостей дії гри щасливий фермер також має небагато. Є магазин, в якому гравець миє купити абсолютно все: насіння, тварин, будівлі, і навіть варіанти оформлення ігрового поля. Покупки здійснюються за допомогою віртуальних грошей - золотих монет, які гравець заробляє, продаючи свій урожай. Є також спеціальні зелені монети, які необхідні для покупки землі і деяких тварин. Ці монети заробити в грі не можна. Вони переводяться на рахунок за допомогою відправки платного повідомлення. За один раз можна перевести не менше трьох зелених монет.  

Гра Щасливий фермер для багатьох стала ще й випробуванням на порядність. Переглядаючи ферми друзів, а в грі є й така функція, можна вкрасти у них частину врожаю. Правда, це дрібні крадіжки не пройде непоміченим. У будь-який момент господар віртуальної ферми може перевірити журнал відвідувань і дізнатися, хто був на його ділянці і що зробив. До речі, приходячи на чужу ферму, можна не тільки вкрасти урожай, але і нашкодити: посадити бур'яни і підкинути черв'яків. Можливий і інший варіант - більш правильний з точки зору моралі, але менш популярний серед реальних гравців.    

Можна допомагати друзям доглядати за господарство, випаливая ті самі бур'яни, збираючи хробаків. Поливаючи землю і годуючи тварин. За це, до речі, нараховуються додаткові монети. Сказати, що гра Щасливий Фермер має якусь певну кінцеву мету, звичайно, не можна. Суть її полягає в поступовому збільшенні капіталу, площі доступною землі, можливі варіанти покупки рослин і тварин. Кожен новий рівень дає нові можливості.  

Зрозуміти, чому така проста і невигадлива гра Щасливий Фермер стала настільки популярною, досить непросто. Бути може, суспільству набридло просто споживати, і знову виникло бажання хоч щось створювати? Що ж, це було б зовсім непогано.