Проблем зі шкірою обличчя в чоловіків буває не менше, ніж у дівчат. Просто більшість із них не надає цьому значення. Чи бачите наочне свідчення того, що догляд хлопцеві потрібен? Тоді спробуймо разом переконати його щось змінити.
Він думає, що досить умиватися звичайною водою
Багато хлопців та й чоловіків переконані: якщо вони нічого не наносять на обличчя, значить, змивати нема що та в очищувальних засобах немає потреби. Шкіра — це не лише захисний бар’єр, а й видільний орган. Якщо ввечері взяти зішкріб зі щоки, можна виявити в ньому сечовину, сечову кислоту, цукор, солі та бактерії — цілий коктейль того, чого організм намагається позбутися. Зверху все це покриває міський пил, змішаний із себумом, і закупорює пори. Із цієї причини чорні цятки та висипи в Т-зоні — поширене явище на чоловічій шкірі.
Що робити? На своєму прикладі покажіть різницю між наявністю та відсутністю базового догляду. До висипів доводити, звісно, не потрібно, але кілька разів не вмитися та продемонструвати йому неестетичний блиск зі злегка бруднуватими порами можна. Нехай побачить, із чим ви стикаєтеся щодня, коли проводите час із ним. І як його любите, якщо нікуди не тікаєте. Поясніть, що вода якісно не змиває себум та бруд, а гель для душу та шампунь сушать та подразнюють шкіру обличчя, тому для вмивання не підходять.
Він вважає, що косметика чоловікам не потрібна
Так, гормональний набір у чоловіків і жінок відрізняється, що впливає на стан та вигляд шкіри. Хлопці справді старіють повільніше, у них більше еластину та колагену й немає характерних для жіночого організму стрибків прогестерону. До п’ятдесяти років у середньостатистичного чоловіка лише трохи обвисають контури та ввалюються щоки (брилі та друге підборіддя з’являються лише в чоловіків із зайвою вагою та надмірним синтезом естрогенів). Але, по-перше, усе це не означає, що чоловіча шкіра не псується під впливом зовнішніх чинників та способу життя. По-друге, якщо в наявності специфічна проблема (перманентне подразнення, сильне лущення, висипи), дерматокосметика потрібна незалежно від ознак старіння.
Що робити? Розкажіть йому, що, якою б міцною не була чоловіча шкіра, вона не зможе вічно відновлюватися сама. І що вона (так само як усі інші органи, суглоби, м’язи) зношується та втрачає тонус без належної підтримки ззовні. Покажіть, що в догляді за шкірою немає нічого складного й багато часу це в нього не займе. Спробуйте долучити хлопця до спільних б’юті-процедур, а потім нагороджуйте і себе, і його за успішно виконані завдання. Догляд почне асоціюватися в нього з позитивними емоціями, тоді він психологічно стане лояльніше до нього ставитися.
Він думає, що однієї піни для гоління досить
Або взагалі використовує для цього мило. Комплекс «до-для-після гоління» — основа чоловічого догляду та фундамент для підтримання здоров’я шкіри. Що краще: гель, крем чи піна? Залежить від особистих уподобань та типу шкіри. Важливішим є сам принцип використання. Не слід голитися відразу після душу: розширені пори легко забруднити, а розпарену шкіру простіше травмувати через погане ковзання. Ідеальний час для гоління — до купання або через 15–20 хвилин після. Якщо шкіра схильна до жирності та запалень, потрібні спеціальні заспокійливі продукти (з алое, чайним деревом, триклозаном) та легкою консистенцією (молоко, флюїд, легкий гель, але не крем). Для чутливої шкіри підійдуть засоби з ромашкою, гліцерином та кремнієм, бажано без насичених олій. Креми та гелі рекомендовані хлопцям із жорсткою щетиною: завдяки щільній консистенції вони добре підіймають волоски.
Що робити? Мило сушить шкіру, легко осідає і не підіймає щетину, погано сприяє ковзанню. Відсутність додаткового догляду призводить до подразнень та запалень. Розкажіть хлопцю про це та вмовте один раз спробувати спеціальні засоби, включно з доглядом до та після гоління з корисними компонентами. Уточніть, що одеколони та спиртові лосьйони шкідливі для шкіри. І додайте, що якщо йому не сподобається, нехай повертається до мила, а ви й слова не скажете. Важко уявити ситуацію, у якій хлопець не відчує різницю.
Чоловіки роблять чимало помилок у догляді за собою. Якщо їхня шкіра схильна до жирності, вони спокійно можуть використовувати антибактеріальне мило та спиртовмісні засоби. Під час неакуратного гоління вони зрізують прищики та заносять інфекцію, яка поширюється по всьому обличчю. Але все можна виправити. Використання правильної косметики — немає висипів. Грамотне та акуратне гоління — немає порізів і подразнень. Не варто забувати й про здоровий спосіб життя. Успіхів та гармонії в стосунках!