Стівен Хокінг говорив, що створення штучного інтелекту може бути як найбільшим успіхом в історії цивілізації, так і найгіршою подією. Невідомо, чи буде ШІ робити життя людей простішим, чи просто відсуне їх вбік, розвиваючись все ширше. Поки одні бояться новітніх технологій, інші впроваджують їх у робочі процеси повсякденності: вивчення іноземних мов, перевірка домашніх завдань, пошук патології на рентгенівських знімках.
«Розумна» машина перетворилась на корисний інструмент, завдяки якому сфера бізнесу може швидше розвиватися, що допоможе отримувати більший прибуток і вирішувати безліч потреб. Штучний інтелект активно застосовують в компаніях Amazon, Google, Facebook у створенні власних продуктів.
Поряд зі світовими гігантами, у майбутнє крокує команда спеціалістів NIXSolutions, яка займається впровадженням ШІ в різні галузі бізнесу. Вона розробляє:
- програмне забезпечення;
- різні додатки;
- веб-застосунки.
Вона використовує у своїй роботі передові технології, такі як блокчейн, VR, AR, MR та ШІ – детальніше на сайті. Харківська команда однією з перших стала постачальником IT-послуг в Україні, а зараз працює за 12 спеціалізованими напрямками й допомагає бізнесу ставати ефективнішим.
Як ШІ вплине на світову економіку
Згідно з даними Глобального індексу за минулий рік, 31% компаній застосовували у своїй роботі ШІ, а 43% вивчають його перспективи та способи впровадження у робочий процес. Ймовірно, до 2030 року робота технологій штучного інтелекту забезпечить приріст світового ВВП на 14%, що дорівнює близько $15,7 трлн. Якщо так піде й надалі, то найбільшу економічну вигоду від технологій отримає Китай – ВВП країни збільшиться на 26%, і Північна Америка, ВВП якої зросте на 14,5%.
Автоматизація процесів в найближчому майбутньому
Сучасні технології змушують переосмислити принцип роботи підприємств. Виникає реальна можливість автоматизувати деякі види робіт, що не потребуватимуть участі людини. Одним із яскравих прикладів є використання чат-ботів. Програма, яка імітує справжнє спілкування з користувачем, готова відповідати у будь-яку годину. Окрім чат-ботів, існує розсилка однакових повідомлень, планування завдань і зустрічей.
Штучний інтелект може стати одним із найголовніших та потрібних винаходів людства, який рятуватиме життя або допомагатиме у боротьбі з кліматом. Професор комп'ютерних наук Стенфордського університету Фей-Фей Лі зазначила, що ШІ може стати тим самим «філософським каменем», який перетворює кожен бізнес-процес у прибутковий.