Вершкове масло - унікальний, по-своєму, продукт! Багато людей часто відмовляють собі у вживанні вершкового масла у зв'язку з страхом надмірного споживання жирної їжі. Дійсно, вершкове масло є концентратом молочного жиру, що отримується з пастеризованих вершків методом збивання або нагрівання. Вершкове масло повинне містити від 50 до 85% молочного, тобто, тваринного жиру. Звертаємо вашу увагу, що присутність інших жирів, особливо рослинних, у цьому вершковому маслі не допускається. Однак, нашому організму все ж таки потрібно в певній кількості надходження жирів - здоровій людині з енерговитратами в 2500 ккал необхідно щодня вживати 13 г вершкового масла.
Вигідно придбати масло вершкове у Львові ви можете прямо зараз, відвідав сайт інтернет ринку Шуваров! Тут вас чекає широкий асортимент якісних та натуральних продуктів от українських виробників!
Також вершкове масло містить вітаміни А і D, а в літній період (при природному підгодовуванні корів) ще й β-каротин. Вершкове масло, як і вся молочна група продуктів, є джерелом біологічно активних жирних кислот, високий вміст яких суттєво обмежує термін зберігання масла – до 15 діб при температурі побутового холодильника (+6°С). А при температурі –6…12°С масло може зберігатися до одного року.
Як вибрати хороше вершкове масло?
Зрозуміло, на сайті https://vip.shuvar.com/ продаються розфасовані продукти і спробувати їх буває важко. Тому слід уважно читати етикетку:
1. Написи «зроблено за ГОСТом» недостатньо, оскільки спреди та маргарини також можуть проводитись за державними стандартами.
2. На упаковці має бути абревіатура СТР – «відповідність технічному регламенту» та знак Євразійського економічного союзу:
Якісне вершкове масло може вироблятися не тільки за ГОСТом, але і за ТУ (технічними умовами), тому слід звертати увагу і на склад продукту:
1. У складі повинні бути тільки незбиране молоко і вершки, іноді може бути сіль.
2. Якщо на упаковці вказані рослинні олії (арахісова, пальмова, кокосова) або «замінник молочних жирів» - це маргарин або спред, навіть якщо етикетка містить вказівку, що ви тримаєте в руках вершкове масло.
3. Краще вибрати той продукт, на якому прямо і чітко зазначено: «масло вершкове», «масло селянське» або «масло аматорське». При цьому слід пам'ятати, що жирність масла починається від 82%, аматорського - від 78%, селянського - від 72,5%.
4. Всі інші види «масла» - бутербродне (від 61,5%) та чайне (від 50%) - не є повністю натуральними. Зазвичай такий продукт включає різні емульгатори, стабілізатори і консерванти.