Значки з'явилися ще первісному суспільстві. Тоді їх уособлювали різноманітні ікла, пазурі тварин, особливі види каменю, пташине пір'я або примітивні вироби з металу та кісток. Їх призначення та функція була очевидною і незамінною - сортування суспільства за групами та класами :
- вожді, старости племені;
- жерці, шамани;
- мисливці, вбивці;
- землероби, фермери;
- простолюдини та раби;
Світ розвивався та еволюціонував, не стояли на місці та значки. У середньовіччі вперше з'явився особливий вид пінів – найвища позначка за досягнення чи успіх – "орден". Саме на той час цьому аксесуару приділили особливу увагу, удосконаливши саме виготовлення значків, широко поширивши металеві значки.
Види технологій і чим вони відрізняються
На сьогоднішній момент металеві значки найпопулярніший вид нагородної, корпоративної та сувенірної атрибутики. Тому є низка причин:
- довговічність - не ламається і мало змінюється з часом;
- можливість носити на одязі;
- презентабельність та солідність зовнішнього вигляду;
- можливість вибору виду металу, що впливає на грошову цінність;
Значки на замовлення в сучасних реаліях досить легко виготовити, проте для цього дуже важливий досвід та вміння майстри. Не менш важливий момент це спосіб їх виробництва, адже зрештою саме від нього залежить презентабельний вид виробу. Розглянемо основні способи створення металевих значків, адже саме вони набули найбільшої популярності сьогодні:
- ЛИТІ ЗНАЧКИ – рідким металом заповнюють спеціальну форму, створену майстром. Мабуть, найстародавніший спосіб виготовлення значків, але все ще актуальний. Завдяки сучасним комп'ютерним технологіям з'явилася можливість створити 3D модель майбутнього виробу, що дозволяє замовнику побачити своє замовлення до того, як його створять.
- ЗАКАТНІ ЗНАЧКИ – вони ж пластикові значки, вони ж бляшані. Економ-варіант значків, який являє собою округлу жерстяну основу, нанесену поліграфічну вставку, покриту захисною плівкою. Переваги таких значків - це швидке виготовлення, повнокольоровий друк, низька собівартість, але якістю вони поступаються своїм металевим братам.
- ШТАМПОВАНІ ЗНАЧКИ – виготовлення значків у такий спосіб найбільш поширене. На метал впливають високим тиском. Для цього використовується спеціальний інструмент - штамп. Зрештою виходить значок з певним рельєфом, формою, опуклістю, розміром. Метод мало витратний та економний, проте варто враховувати вагу, форму, вид металу. Але перевага цього методу дуже велика, адже можна повністю задовольнити запит найдосвідченішого замовника.
Як ми бачимо значки на замовлення ціле ремесло, методи виробництва розрізняються за витратами ресурсів та часу. Як і в будь-якій справі, навички майстра завжди залишаються на першому плані при створенні подібного виробу. Навіть найдешевший за ресурсами значок може стати справжнім витвором мистецтва за допомогою вмілих рук та здібностей майстра.
Де замовляти атрибути
Будь-яка людина, у якої виникає потреба в придбанні чогось, прагне задоволення цієї потреби на всі сто відсотків. На сайті pin-ol.com.ua значки на замовлення виробляють вже понад десять років. За цей час команда справжніх професіоналів своєї справи виконала тисячі замовлень своїх клієнтів. Кожен проект, який ми виконали, це втілення любові до своєї справи. Індивідуальний підхід та абсолютна віддача - наше кредо. Кожен наш клієнт це можливість довести свою майстерність та показати свою віртуозність у роботі. Якщо виготовляти значки, то Pin-OL!