Методи штучної вентиляції легень за допомогою спеціальних високотехнологічних апаратів ШВЛ від компанії Лікарно допомагають медикам рятувати тисячі людських життів. Ці прилади, призначені для допомоги пацієнтам при зупинці дихання, подають повітряно-кисневу суміш у дихальні органи та виводять вуглекислий газ, таким чином підтримуючи газообмін в організмі. Апарати контролюють:
- швидкість подачі;
- температурний режим;
- вологість;
- та інші параметри газової суміші, що надходить.
Апарати ШВЛ – інвазивність
До складу апарату входить компресор з пристроями та клапанами, що подає та виводить газову суміш, система датчиків, електронний блок управління та моніторингу робочого процесу. Компресор по системі трубок подає сформовану апаратом газову суміш у легені хворого. Перемикання режимів переміщення повітря всередину та назад, а також контроль над тиском здійснюється автоматично.
Апарати ШВЛ підключаються до пацієнта такими способами:
- інвазивним - повітря подається інтубаційним або трахеостомічним способом у дихальні шляхи або безпосередньо у легені;
- неінвазивним - через трубку за допомогою спеціальної маски, що щільно прилягає до обличчя.
Апарат діє за принципом вентиляції з позитивним тиском, який відрізняється від принципу дихання людини. При цьому тиск підтримується постійним або підвищується під час вдиху.
На відміну від старих моделей сучасні апарати ШВЛ оснащені комп'ютерним модулем, що має клавіатуру для введення інформації та екраном для відображення основних показників, що дозволяє стежити за виконанням програми.
Типи апаратів
Існує чотири способи приведення апаратів у дію:
1. Електропривод
Застосовується в найбільш складній апаратурі, оснащеній потужними акумуляторами, які забезпечують безперебійну роботу навіть без зовнішнього джерела енергії. Для подачі повітря служить турбіна. Електричні апарати з мікропроцесорами керуються складною електронікою, що здійснює контроль над режимом роботи та подає сигнали у критичній ситуації.
2. Пневматичний привод
Джерело енергії - стислий газ, який може надходити як від зовнішнього, так і від вбудованого джерела. Перевагами апарату є компактність та незалежність від джерела енергії, що дуже важливо при наданні швидкої допомоги в екстремальних умовах. В умовах стаціонару застосовується у приймальних покоях для екстреної реанімації.
3. Ручний привод
Цей апарат ШВЛ приводиться у дію м'язової силою оператора.
4. Комбінований привод
Апарат має електронне управління, забезпечене електроживленням, повітря для генерації вдиху подається від джерела стисненого газу.