Аналізи як діагностичні дослідження стали невід'ємною частиною сучасної медицини. За їх допомогою лікар дізнається, чи здоровий організм, чи що саме заважає організму нормально жити і працювати, який стан окремих його органів та систем.

З переліком аналізів, які ви можете здати в лабораторії «DIAGEN», ви можете ознайомитися за посиланням https://diagen.com.ua/!

Занадто багато аналізів не буває! Будь-який аналіз чи дослідження дають лікареві додаткову інформацію, що допомагає точніше поставити діагноз, визначити стадію захворювання, призначити лікування. Контролювати перебіг хвороби, ефективність призначеного лікування, а також забезпечувати безпеку терапії також допомагають аналізи.

Для дослідження функцій органів та тканин використовуються різні методи лабораторної діагностики, насамперед це:

 - загальноклінічні дослідження,

 - біохімічні дослідження крові та сечі,

 - цитологічні методи дослідження різних рідин організму (слини, мокротиння, кісткового мозку, плеври, спинно-мозкової рідини та ін.),

 - дослідження калу на копрологію, вуглеводи, кишкову мікрофлору,

 - мікробіологічні дослідження.

 Останні необхідні для діагностики інфекційних захворювань.

У сучасній діагностиці інфекційних захворювань існують два напрями:

- Виявлення безпосередньо самого збудника;

- Виявлення специфічної реакції імунної системи на конкретного збудника;

- Визначення антитіл – імуноглобулінів, що є білками імунної системи (на кожний мікроорганізм виробляються «свої» імуноглобуліни).

За допомогою мікробіологічних досліджень можна визначити не тільки збудника, а й чутливість останнього до антибіотиків, бактеріофагів та інших протимікробних препаратів, а також простежити стадію захворювання, оцінити ефективність лікування та стан імунологічної пам'яті. Також можна виявити ефективність щеплень, визначивши в крові наявність антитіл до збудників тих інфекційних захворювань, яких вироблялася вакцинація.

Таким чином, аналізи допомагають виявити та проаналізувати стан здоров'я людини на різних рівнях: анатомічному, клітинному, молекулярному, функціональному, мікробіологічному.

Аналіз сечі дає уявлення не тільки про функціональний стан нирок, а й процеси обміну, що протікають в інших тканинах та органах та в організмі в цілому. Для клінічного аналізу необхідно зібрати ранкову сечу в чистий сухий посуд з кришкою, або це стосується немовлят у сечоприймач. Перед забором сечі потрібний туалет зовнішніх статевих органів.