Експерти рекомендують керуватися правилом золотої середини у питанні вибору етапу будівництва будинку та придбання у ньому житла. Поспішати з покупкою квартири, поки будинок перебуває у стані проекту, не варто. Але й чекати, доки об'єкт введуть в експлуатацію, і ціни на житло в ньому зростуть на 30-40%, також не обов'язково.
Бажаєте придбати квартиру в новобудові від компанії "Сузір'я"? Більше про це шукайте на https://suzirya-ltd.com/ru/!
Про укладення договору пайової участі можна задуматися, коли готовність об'єкта становить приблизно 40-50%. На цьому етапі вже можна оцінити динаміку будівництва та перспективи добудови. У будинку, зведеному тільки наполовину, ще зберігається велика кількість нерозпроданих квартир, серед яких можна вибрати відповідну за метражем та плануванням. Причому ціни на житло зберігаються тим часом на прийнятному рівні.
Що стосується придбання квартири на етапі котловану, то експерти рекомендують дотримуватися певних правил, які допоможуть звести до мінімуму ризики. Звертатися варто лише у перевірені будівельні компанії, із заслуженою репутацією. Якщо наявність у забудовника є вся вихідно-дозвільна документація, і продаж квартир проводиться за законом, можна розглядати варіант купівлі житла (точніше, права вимоги) на ранніх етапах будівництва.
Що думають покупці?
Дані опитування, проведеного на аналітичному порталі "Індикатори ринку нерухомості", показали такі результати: переважно покупці житла не готові вкладати свої гроші в об'єкти, які існують лише у проекті. Близько 55% респондентів висловилися за купівлю житла у будинку, який уже збудовано. Ще 10% погодилися б вкласти гроші в об'єкт, що знаходиться на етапі будівництва. Причому частина опитаних готова піти на ризик та заощадити фінанси, придбавши житло на нульовому циклі. Категорично проти купівлі житла у новобудовах висловилися лише 4% респондентів.
Таким чином, придбання житла на первинному ринку це завжди лотерея. Великі чи менші ризики є на будь-якому етапі будівництва житла. Покупцеві квартири в будинку, що будується, залишається лише покластися на сумлінність забудовника і те, що об'єкт буде введений в експлуатацію, нехай навіть з невеликою затримкою. Людині, яка зважилася стати приватним співінвестором об'єкта, що будується, варто ретельно проаналізувати репутацію забудовника, звернути увагу на наявність повного пакету документації та умов роботи.