Кашель є одним із найпоширеніших симптомів, що супроводжують ГРВІ. По суті, кашель є захисною реакцією організму на дії вірусу, а саме покликаний позбавити бронхіальне дерево від надлишків мокротиння. Тому терапевти вважають продуктивний вологий кашель однією з ознак одужання. Про те, які стадії бувають у кашлю, і як допомогти організму подолати недугу сьогодні поговоримо докладніше.
Причини виникнення кашлю
Основною причиною виникнення кашлю є потрапляння до організму вірусної інфекції, яка впливає на структуру клітин. Часто, окрім кашлю, спостерігаються нежить, першіння та біль у горлі, підвищення температури тіла, озноб та загальне нездужання. Всі ці ознаки притаманні гострому перебігу вірусного захворювання.
Другою причиною появи кашлю є приєднання бактеріальної інфекції, яка вимагає застосування антибіотичних препаратів, оскільки мікроби чутливі лише до цієї групи медичних речовин.
Третя причина виникнення кашлю — алергічна реакція, спричинена вдиханням пилку рослин, споживанням деяких продуктів, роботи в запорошених умовах або потрапляння хімічних мікрочастинок у бронхіальне дерево. Алергічний кашель, на відміну від будь-якого іншого виду кашлю, вимагає системного лікування за допомогою антигістамінних засобів. Тема алергічного кашлю досить широка, і в цій статті ми не зупинятимемося на ній докладно.
Стадії кашлю
Якщо мова йде про бронхіт, спричинений вірусною або бактеріальною інфекцією, організм людини проходить три стадії кашлю.
- Сухий, непродуктивний кашель, часто надривний та болісний. На цій стадії вірус або бактерія тільки починають свій вплив на організм людини, дратують слизові оболонки тканини бронхів, викликають запальний процес. На даному етапі виділення мокротиння ще не спостерігається.
- Кашель перетворюється на продуктивний, з рясним виділенням мокротиння білого, жовтого або зеленого кольору. Саме на цьому етапі пацієнтові стає легше, бо надривні напади проходять. На біологічному рівні друга стадія пов'язана з активним утворенням мокротиння, яке виводиться з організму шляхом кашлю. Саме ця стадія свідчить про одужання організму.
- Для цієї стадії характерні залишкові явища: рідкісні напади сухого непродуктивного кашлю. Вся мокрота з бронхів вже виведена, а легкі напади кашлю викликані все ще роздратованими рецепторами. За нормального імунітету третя стадія проходить протягом 1-2 тижнів.
Як лікувати три стадії кашлю
Для лікування кашлю, як сухого, так і мокрого продуктивного, ідеально підходять препарати на основі рослинних компонентів. Одним із таких препаратів є сироп Бронхипрет®, речовина, до складу якої входять екстракти чебрецю, плющу та інших лікарських рослин.
Рослинний склад допомагає усунути напади сухого кашлю, виявляє протизапальний, заспокійливий ефект. Секретологічна дія препарату прискорює перехід кашлю у другу, продуктивну фазу. Чебрець і плющ розріджують мокротиння, дозволяють легко вивести його з бронхіального дерева, мають пом'якшувальний і в'яжучий ефект. На третій стадії кашлю препарат забезпечує противірусну дію і зміцнює імунітет.