Ви колись замислювалися, чому музиканти у студіях звукозапису носять навушники? Що ж, ці навушники – студійні, а не ті, що зазвичай використовуються для прослуховування музики. Отже, чи потрібні студійні навушники, і якщо так, то навіщо?
Студійні навушники необхідні для процесу виробництва звуку. Вони дозволяють музикантам чути інші інструменти під час запису свого треку. Вони також допомагають звукорежисерам виявляти недоліки у звуці та вирішувати, як краще мікшувати різні треки. Саме тому студійні навушники є стандартною річчю в студій звукозапису. Але в них ховається набагато більше, ніж здається на перший погляд.
Отже, нижче разом з салоном аудіотехніки Soundmag.ua обговоримо, що потрібно знати про студійні навушники і кому вони будуть на 100% необхідні.
Кому необхідні студійні навушники?
Якщо ви просто любите слухати музику, то не потрібно бігти та купувати набір високоякісних студійних навушників. Студійні навушники безумовно не потрібні звичайній людині, яка джемує та слухає мелодії.
Сфера, в якій потрібні студійні навушники, пов'язана з аудіовиробництвом. Як правило, це процеси аудіозапису, моніторингу та мікшування. Необхідними під час цих процесів студійні навушники є завдяки їх унікальним конструктивним особливостям, а саме:
- Точне відтворення звуку.
- Широкий частотний діапазон.
- Відмінна звукоізоляція
Студійні навушники забезпечують точне відтворення звуку
На відміну від звичайних навушників студійні відтворюють звук, максимально наближеним до джерела. Саме ця точність робить їх такою необхідною частиною процесу виробництва звуку. Візьмемо, наприклад, виробництво музики. Сучасне музичне виробництво використовує багатодоріжковий метод, що означає запис кожного інструменту та вокалу як окремих доріжок. Після запису треки мікшуються. Мікшування зазвичай включає налаштування та оптимізацію доріжок для отримання найкращого поєднання звуків. Для правильного виконання цих процесів важливо, щоб навушники точно відтворювали звук, таким яким він є насправді, а це можуть забезпечити лише студійні навушники.
Студійні навушники мають широкий частотний діапазон
Одним з важливих аспектів процесу виробництва звуку є моніторинг, в чому відіграє важливу роль частотний діапазон навушників. Моніторинг може відбуватися під час запису або під час перевірки вже записаного звуку. Ціль полягає в тому, щоб виявити будь-які дефекти або небажані звуки в аудіо.
Широка частотна характеристика означає, що студійні навушники можуть вловлювати ширший діапазон звуків, ніж більшість навушників. Тому ви можете ефективно контролювати звук лише в тому випадку, якщо чуєте всі звуки, які вловлюють мікрофони. В іншому випадку запис міститиме звуки, яких там не повинно бути.
Студійні навушники забезпечують звукоізоляцію
Ми всі бачили зображення співаків у студії звукозапису. І всі, мабуть, також здавалися питанням, чому вони носять навушники під час запису.
Вони необхідні через згаданий вище багатодоріжковий процес запису. Ось кілька аспектів того, яку роль мають студійні навушники в багатодоріжковому записі:
- Мінімізують витік звуку. Для запису своїх треків кожному музикантові потрібно чути інші інструменти. Часто click tracks також використовуються, щоб музиканти могли стежити за ритмом. Однак, якщо відтворювати їх через динаміки, вихідний сигнал динаміків негативно вплине на запис. Студійні навушники із закритою конструкцією ізолюють звук, що відтворюється через них, що запобігає витоку цього звуку назовні. Таким чином, можна програвати треки інших інструментів тому музикантові, якого хочете записати, при цьому всі доріжки залишаються окремими одна від одної.
- Зменшують зовнішні шумові перешкоди. Студійні навушники запобігають проникненню зовнішніх звуків всередину, що особливо корисно, якщо запис відбувається в шумній обстановці. При записі зовнішні шуми можуть відволікати, а також впливати на фокусування та якість виконання. Але завдяки великим, звичайно не завжди естетичним, амбушурами, отримуємо надійну звукоізоляцію в обох напрямках.
Це основне, що потрібно знати, щоб зрозуміти, навіщо потрібні студійні навушники. Тепер, сподіваємось, зрозуміло, якщо хочете отримати найкращі результати від аудіозаписів, студійні навушники повинні бути одним з основних продуктів у наборі інструментів для запису.