В організмі кожної людини є такий важливий орган, як печінка, яка виступає своєрідним заводом, який займається переробкою, виробництвом та зберіганням різноманітних хімічних речовин. В організмі людини саме цей орган виконує близько 500 різноманітних функцій, які необхідні для життєдіяльності. Досить часто при захворюваннях печінки виникає потреба у здачі різноманітних аналізів, серед яких є спеціальні печінкові проби у вигляді АЛТ АСТ та інших різновидів. Завдяки виконанню печінкових проб є можливість виміряти показники білірубіну, печінкових ферментів та білків у складі крові.

Коли потрібно здавати печінкові проби?

Задаючи питання про те, у яких випадках потрібно здавати печінкові проби, варто звернути увагу на те, що найчастіше такі аналізи назначаються у наступних ситуаціях:

- при потребі здійснити перевірку у печінці наявності інфекції, наприклад, у вигляді гепатиту С;

- здійснення моніторингу та спостереження за ефективністю назначеної терапії при лікуванні різноманітних захворювань печінки;

- для спостереження за побічними реакціями, які можуть виникати під час вживання деяких ліків;

- при яскравій симптоматиці, яка може вказувати на наявність хвороби печінки;

- при потребі здійснити вимір показників рубцювання після цирозу;

- під час планування вагітності.

У всіх вище перерахованих випадках є потреба у проходженні печінкових проб під час обстеження.

Симптоми, при яких варто здати печінкові проби

Захворювання печінки несуть велику небезпеку для всього організму людини. Тому при виникненні деяких симптомів варто обов'язково звернутися до лікаря та зробити спеціальні печінкові проби. Серед таких симптомів виділяють наступні:

- різка втрата ваги;

- відчуття втрати енергії та загальної слабкості;

- набряки, які виникають в області ніг, живота та очей;

- пожовтіння шкірних покривів;

- блювання та постійна нудота;

- світлий кал та досить темна сеча;

- біль у животі, який може супроводжуватися діареєю.

При виникненні всіх вище перерахованих симптомів в обов'язковому порядку варто звернутися до лікаря. Задаючи питання про підготовку до здачі печінкових проб, варто проконсультуватися з лікарем, який надасть відповідні рекомендації. Це пов'язано з тим, що приймання деяких продуктів харчування та ліків може суттєво відобразилися на результатах аналізів. Найчастіше здача печінкових проб відбувається на голодний шлунок зранку.