Профнастил – поширений будівельний матеріал, який часто використовується при зведенні парканів та стін промислових будівель та павільйонів. І це зовсім не дивно, оскільки металопрофіль має оптимальне співвідношення вартості та якості. Він являє собою гофрований лист металу. Щоб забезпечити його стійкість до корозії, а також вирішити декоративні завдання, лист покривається полімерним покриттям та цинком.

Купівля металопрофілю: на що дивитися в першу чергу

Є декілька порад, які точно допоможуть вам зробити правильний вибір та не придбати неякісний товар. Користуючись ними, ви точно зможете вибрати якісний варіант, який прослужить вам багато років. Перевіряйте:

  • Візуальний стан листа профнастилу. Якщо ви бачите навіть незначні дефекти, то від покупки такого матеріалу слід відразу відмовитися. Це стосується й подряпин, й сколів.
  • Розміри листа. Всі вони мають мати стандартні характеристики. Тобто висота та ширина має відповідати значенням, вказаним у відповідних ДСТУ. Перевірте, чи відповідає вибраний тип листа вимогам.
  • Еластичність. Щоб перевірити наскільки еластичним та якісним є лист металопрофілю, потрібно навантажити його. Після того, як навантаження буде прибрано, лист має повернутися до своєї початкової форми.
  • Форма хвилі. Потрібно щоб вона мала правильну геометричну форму. Переконайтеся, що нерівності та зазори повністю відсутні.
  • Краї листів. Перевірте, щоб усі вони були якісно оброблені та мали одну площину.

Крім цього також є технічні характеристики, на які також потрібно дивитися, коли ви підбираєте профнастил.

Вибір за товщиною та маркуванням

Товщина профнастилу має залежати від того, як ви плануєте його використовувати. Фахівці принаймні радять вибирати в залежності від цього, а не тільки орієнтуючись на ціну.

  • 0,35 мм. Найдешевший варіант. Прекрасно підійде для створення тимчасової огорожі, коли потрібно огородити невелику територію. Слід враховувати, що при цьому максимальна висота конструкції не має перевищувати 1,9 м.
  • 0,45 мм. Цей варіант підходить для будівництва звичайних парканів. Його можна застосовувати, як в приватному секторі, так і на промислових підприємствах. Завдяки співвідношенню вартості та якості, а також своїх характеристик, саме такий варіант вважається найпопулярнішим.
  • 0,5 мм. Також використовується для промисловості та приватного сектору. При цьому підходить для складних умов місцевості, а також для великих територій, які потрібно огородити.

Профнастил має різне маркування, яке показує його призначення. Для парканів зазвичай використовується стіновий профнастил, який має маркування «С».

  • Для низького паркану з невеликими прольотами, можна взяти дешеві варіанти, такі як С8 або С10. С8 також може бути гарним рішенням для будівництва тимчасового паркану.
  • Найбільш універсальним для парканів вважається маркування С14. Це оптимальне рішення й за вартістю, й за якістю, й за візуальними особливостями.
  • Якщо планується будівництво паркану заввишки більше ніж 2,5 м, фахівці рекомендують вибирати профіль з маркуванням від С18 до С21.