Поштовий конверт — досить простий на перший погляд предмет. Вважається, що він втрачає свою затребуваність через те, що розвиток цифрових технологій забезпечує людству пряме спілкування без необхідності писати листи. Тим не менш, виробництво паперових пакетів на сьогоднішній день передбачає в тому числі і випуск конвертів різного розміру. Адже без них неможливо обійтися в разі необхідності відправити цінні папери або переслати бандероль. Саме тому конверт оптом купується не лише Укрпоштою, але й різними іншими транспортними службами. При цьому купити конверт оптом можна у будь-якій кількості і в різних форматах.

Процес виготовлення конвертів

Їхнє виробництво зазвичай починається з підготовки сировини — паперу. Останній виготовляється в умовах високих температур з деревної стружки з додаванням особливих реагентів. Отриману в результаті целюлозу зазвичай відбілюють і розтягують на пласкій поверхні для висихання. Наступні дії виробника конвертів будуть такими:

  • папір нарізається на спеціальних станках відповідно до потрібного розміру і форми;
  • далі кожна заготовка автоматично фальцюється та склеюється, утворюючи конверт певної конфігурації;
  • на верхній чи боковий клапан наноситься спеціалізована клейка речовина, змочуючи яку, відправник може міцно заклеїти конверт (також може використовуватися клей із захисною силіконовою стрічкою).

За необхідності на лицьову поверхню конверту наноситься зображення малюнку з використанням офсетного або іншого друку. Це може бути або повноколірний малюнок, або картинка з використанням декількох відтінків. Створюючи конверт, більшість виробників прагне того, щоб цей виріб виконував не лише практичну, а й рекламну функцію.

Різновиди конвертів

Зазвичай користувачам пропонується декілька розмірів цього виду пакування. Всі моделі можна умовно розділити на декілька категорій. Формат С, який можна зустріти в 4 розмірах, вважається найбільш популярним. Менш вживаними є формати В4 та Е4. Модифікація К передбачає відправлення кореспонденції нестандартного зразку, такої як листівки та багато чого іншого.

З точки зору функціональності можна умовно виділити два основних види конвертів — для паперів та для відправки бандеролей. Останній тип, окрім паперової зовнішньої оболонки, має додаткову всередині, виготовлену з пухирчатого поліетилену. Такий прошарок дає можливість відправляти невеликі речі, сувеніри та інші предмети, які вимагають бережливого ставлення.