Наукові знання у будь-якій галузі потребують постійного розвитку та оновлення. Для представників педагогічних професій це питання особливо актуальне. Адже важко надавати аудиторії актуальну інформацію, не відстежуючи тенденції наукових відкриттів та нововведень.

Підвищення кваліфікації вчителів носить не рекомендаційний характер, для цієї категорії воно передбачено законодавством: не рідше, ніж один раз на трирічний період.

Сучасний темп життя передбачає регулярну зміну вимог до теоретичних знань та практичних навичок викладачів. Удосконалення останніх є метою додаткової професійної освіти. Само для цього і проводять тренінги підвищення кваліфікації.

Цілі підвищення кваліфікації

Підвищення рівня професійної підготовленості педагога дозволяє досягти наступних позитивних результатів:

  • зробити заняття більш цікавими та різнобічними;
  • використовувати інноваційні технології у навчальному процесі;
  • освоїти основи дитячої психології;
  • використовувати практично мотиваційні інструменти, які спонукають учнів до прагнення отримувати знання;
  • підвищити власну самооцінку та впевненість у професіоналізмі.

Оскільки сферу освіти регулює законодавство, особливу увагу слід приділяти підвищенню кваліфікації вчителів з ГОС (державні освітні стандарти). Її цільовим напрямом є орієнтування діяльності педагога на реалізацію методичних програм.

Особливості дистанційних курсів підвищення кваліфікації

Дистанційне підвищення кваліфікації педагогів передбачає доступ слухачів курсу до спеціальної системи навчання, що включає наступні моменти:

  • реквізити для входу до системи;
  • тимчасові рамки здійснення занять;
  • графік проведення вебінарів, конференцій, чатів тощо.

Вчитель має можливість вивчати теоретичні матеріали у будь-який зручний для нього час. Деякі курси передбачають практичні роботи. Їх виконання контролюють керівники за допомогою електронної пошти. Таким же чином можна поставити питання, що цікавлять. Зазвичай, завершальним етапом навчання є підсумкова робота, спрямовану визначення ступеня засвоєння отриманого матеріалу. За підсумками проходження віддаленого курсу педагог отримує документи, що підтверджують факт підвищення кваліфікації. Вони мають офіційний характер, тому є обов'язковими для прийому в будь-якому навчальному закладі.