В умовах кризи з паливом багато українців намагаються пересісти на велосипед, щоб пересуватися містом швидко, без нервів і пробок. Якщо і ви вирішили долучитися до активних містян, читайте, за якими критеріями вибрати транспортний засіб.
Гірський & міський
Якщо ви – любитель гірських подорожей, водночас хочете вибрати транспорт на всі випадки життя, віддавайте перевагу гірському байку. Завдяки широким покришкам він вільно їде будь-якими дорогами: ґрунтовими, асфальтованими, по пересіченій місцевості.
Якщо їзда горами в найближчому майбутньому не передбачається, то краще вибрати стандартний міський велосипед для повсякденних побутових потреб. Обійдеться він набагато дешевше. До того ж такі байки укомплектовані кошиком або багажником, підніжкою, крилами.
Якщо хочеться чогось кардинально нового, зверніть увагу на електровелосипеди. Вбудований мотор допомагає подолати складності під час руху — піднятися вгору, покататися важким ландшафтом, зберігаючи пульс і отримуючи насолоду від поїздки.
Ціна
Вартість байка залежить не від його зовнішніх даних чи бренду, а від можливостей та якості. Хороший велосипед не може коштувати дешево. Середньо доступна ціна – 400 $. Однак така модель буде досить важка і не розрахована на великі навантаження.
Велосипеди вартістю від 400 до 1000 $ – відмінний варіант з гарною комплектацією, амортизацією й навісним обладнанням. Налаштовувати та обслуговувати його потрібно рідше.
А ось велосипеди вартістю вище за 1000$ – це транспортний засіб з високим рівнем якості комплектуючих.
Розміри дуже важливі
Можливо для вас це новина, але велосипед, також як взуття та одяг, вибирають за розміром. Він залежить від зрісту користувача. А якщо ні, то їзда на транспортному засобі буде не те щоб незручною, але навіть небезпечною і здатною нашкодити. Врахуйте, що висоту рами можна легко компенсувати методом підйому сидіння або його зниженням, а ось довжина рами — константна величина, яку компенсувати не вдасться.
Щоб вибрати велосипед за розміром, треба виміряти рост без взуття. Це дозволить уникнути серйозних похибок. Купуючи байк, звертайте увагу на розмірну сітку виробника для кожної конкретної моделі.
Найчастіше для жінок зі стандартним ростом від 1,60 до 1,70 м підійдуть велосипеди з розміром рами S або M. Чоловікам за умови росту від 1,75 м до 1,85 — з розміром L або XL.
Важливо: пересування на дуже великому за розміром велосипеді загрожує складністю керування, травмою промежини о верхню трубу рами.
Що стосується покупки велосипеда дитині за принципом «із запасом», тут краще не порушувати рекомендації виробника та спеціалістів. Дитина, що катається на дуже великому велосипеді, здатна отримати травму, крутиться седлом, якщо ноги не дістають до педалей. Все це загрожує падінням. До того ж під кожен вік та зріст дитини встановлюють гальмівні ручки різного типу та розміру. Якщо купити велосипед «на виріст», рука малюка може просто не впоратися з гальмом.
Порада: якщо передбачаються легкі прогулянкові поїздки парком, краще вибирати гранично менший розмір рами відповідно до таблиці. Цього ж принципу слід дотримуватися під час покупки велосипеда для людини похилого віку.