По-перше, гени. Якщо у даного індивіда в роду є алкоголіки, то є ризик, що він теж випиватиме. Якщо в його роду багато п'ють, якщо п'є мати, батько, якщо тітка померла від цирозу печінки, а у дідуся була біла гарячка, то ця людина майже приречена, варто їй почати випивати, хоча б трохи, і швидше за все незабаром настане спочатку звикання, а потім пристрасть.
Про лікування від алкоголізму читайте на https://alkomedfrank.com/!
Якщо у даної людини не вистачає у зв'язку з деякими особливостями організму гормону дофаміну або серотоніну, який у народі називають гормоном радості, світ для неї безбарвний, не вистачає позитивних емоцій, все довкола кисло та сіро, але варто їй вжити алкоголь (або героїн), як вона відчуває, що життя стає зовсім іншим та світ довкола змінюється.
Або, скажімо, у людини невисока самооцінка, вона сором'язлива, вона забита своєю авторитарною матір'ю. І в неї на тлі вживання алкоголю раптом настає розкутість, їй легше познайомитись із дівчиною. Зрозуміло, така людина майже приречена на те, щоб захворіти на алкоголізм. Тим більше, якщо у неї є схильність до тривоги та схильність до депресії.
Серед пацієнтів з депресіями та тривожними розладами значно більший відсоток людей, що пьють, ніж у загальній популяції; і навпаки - серед людей, упереджених до алкоголю, достовірно частіше зустрічаються індивіди з тривожними та когнітивними розладами.
Чому люди спиваються?
Хронічний стрес, відсутність соціальних перспектив. Чому спиваються цілі мономіста? Закривається містоутворююче підприємство - і ось є якийсь індивід, йому 45 років, він чоловік, звик міцно стояти на ногах, любить свою сім'ю, за ним його сім'я, як за кам'яною стіною. Завод закрився, роботу доводиться міняти, у нього проблеми з фінансами, він починає випивати, щоб уникнути негативних емоцій, йому принизлива його роль безпорадного батька сімейства. Він незабаром стане залежним.
Психічні травми, зокрема травми дитячого віку. Зараз багато досліджень проводиться за дитячим стресом, коли з перших хвилин життя дитина недоотримує ласки матері. Така дитина незахищена, вона зростає з відчуттям ворожості навколишнього світу і легко стає невротиком, у неї легко розвивається знижена самооцінка і має підвищену потребу в алкоголі як спосіб впоратися зі стресом.
Тяжкі професії, наприклад, лікар і поліцейський. Дуже багато навантажень, прямо скажемо, скромна зарплата, багато негативних емоцій… В одному з останніх британських досліджень було показано, що найбільше серед лікарів алкоголем зловживають анестезіологи, психіатри, лікарі з самостійною практикою та хірурги.