Життя людини у сучасному світі влаштоване таким чином, що паперові клопоті займають першочергове значення. У випадку, коли потрібно засвідчити у правовому вимірі якісь дії, обов'язково слід зафіксувати все документально: народження дитини - свідоцтво про народження, досягнення більш дорослого віку - паспорт, закінчення певного ступеню освіти - атестат або диплом, тощо. Таким чином, вся життєдіяльність тісно пов'язана з отриманням документів певного виду.
Навіщо потрібен апостиль на документи в Україні
Для того щоб виїхати за кордон, та мати змогу там вільно працювати, навчатися або просто жити, всі отриманні папери на батьківщині, щоб вони мали юридичну силу в іншій державі, слід легалізувати. Якщо обрана вами країна належить до числа тих держав, які у 1961 році підписали Гаазьку конвенцію, то процедура буде мати спрощений вигляд, достатньо буде пройти апостилізацію. Швидко проставити апостиль на документи можна у компанії Jur Klee, яка знаходиться в Києві. Цей варіант, на нашу думку, найкращий.
Щоб мати розуміння, котрі документи підлягають апостилізації, перш за все це ті, що видані та складені на території України. З точки зору законодавства, можливо поставити апостиль на:
1. Документах, котрі видані органами судової влади України, юстиції та прокуратури.
2. Документах адміністративного походження.
3. Документах отриманих у сфері освіти та навчання.
Апостиль можливо поставити на довідках, свідоцтвах, заявах, статутах, нотаріальних паперах.
Проте існує перелік документів, на які не можливо ставити відмітку апостилю. До них належать:
- паспорт;
- військовий квиток;
- трудова книжка;
- дозвіл на зброю;
- посвідчення особистості;
- документи про реєстрацію транспортного засобу;
- інші нормативно-правові акти та пояснення до них.
Як виглядає апостиль
Візуально апостиль має вигляд штампу розміром 10*10 см. Ставити його можна на самому документі, але у випадку коли для цього є вільне місце. В іншому випадку, апостиль наносять на окремий спеціальний аркуш, та скріплюють його с документом. Текст у штампі виконується на українській мові. Сам апостиль законодавчо нормований, не має відхилень в оформленні, та є стандартного вигляду для всіх видів документації.
Процедура апостилізації полягає в тому, що потрібно уповноваженій особі надати оригінал документу, або завірену копію, сплатити пеню за послуги державного органу, та написати заяву. Все не дуже й складно, проте величезні черги до уповноважених органів, не завжди комфортний графік прийому та класична "бюрократія" часто викликають розчарування.
Куди звертатися
Для того щоб процедура не зайняла багато часу та не викликала труднощів слід звернутися до компанії, яка спеціалізується на узгодженні документів різного формату, їх легалізації та апостилізації. Для того, щоб пришвидшити процес, краще обрати представництво у місті Київ, тоді оформлення буде виконано в найкоротший термін, через те що всі органи для узгодження сконцентровані в одному місті.
Таким чином, якщо підійти до завдання комплексно, використовуючи високий рівень компанії, апостилізація буде виконана швидко та легко. Час буде збережено, нервову систему не зірвано, а коштів витрачено дуже мало.