Що уявляє собі середньостатистичний громадянин, думаючи про декоративні покриття для стін? Звичайно, насамперед шпалери. Але варто визнати, що останнім часом шпалери все більше відстають за популярністю від декоративних фарб, а також від структурних штукатурок, здатних перетворити звичайнісіньку квартиру на дизайнерське унікальне приміщення, майже витвір мистецтва.

Розглянемо основні види таких декоративних покриттів, як штукатурки і фарби.

Штукатурка - наше все

Штукатурка вигідно відрізняється від своїх суперників повною вологостійкістю та легкістю у догляді, до того ж вона практично не вигоряє з роками. При цьому навіть найдешевша штукатурка виглядає на стіні як результат роботи команди дизайнерів та художників.

Така суміш має у своїй основі або мінеральну основу, або силікати, або синтетичні латекси. Також є штукатурка на водяній основі. Відрізняється додаванням неоднорідних домішок як камінчиків, шматочків каменю, іноді навіть деревного волокна. Часто використовується мармурова чи кварцова крихта і навіть метали. Такі штукатурки приваблюють дизайнерів своєю пластичністю, а значить практично необмеженими художніми можливостями. До того ж неоднорідна структура чудово маскує нерівності та дефекти стін. Ще одна важлива перевага структурної штукатурки - її доступна ціна, крім того, вона стійка до високих температур.

Якщо Ви вибираєте між мінеральною та полімерною штукатуркою, варто знати, що мінеральна штукатурка більш «дихає», зате полімерні суміші краще лягають на поверхню і після висихання значно стійкіші до пошкоджень.

Приблизно настільки ж міцні й силікатні штукатурки, їхній єдиний мінус — у певній обмеженості вибору відтінків. Крім того, їх можна наносити на поверхню, лише попередньо покривши її складом, що містить пісок - звичайна ґрунтовка не підійде.

Особливо ефектною, а тому дуже популярною, залишається венеціанська штукатурка - за рахунок вмісту мармурового пилу і вапна вона дозволяє створювати неймовірно розкішні та дорогі інтер'єри. Варто врахувати, що венеціанська штукатурка потребує захисного покриття - в його ролі виступає спеціальний віск. Іноді виробники додають захисні речовини безпосередньо до складу штукатурки – таке покриття додатково захищати не потрібно.

Фарбувати чи не фарбувати?

Після всього вищезгаданого здається, що час декоративних фарб минув. Однак сучасні декоративні фарби вражають багатством відтінків та фактур, дозволяючи досягати дивовижних результатів. А спеціальні пристрої у багато разів розширюють спектр візуальних ефектів.

Варто згадати мозаїчну фарбу — вона гранітна. Її розпорошують пістолетом, щоб отримати безліч дрібних різнокольорових фрагментів, що нагадують гранітну стіну.