У 2022 році ринок праці Ужгороду зіштовхнувся з гострою нестачею робочої сили. Рекрутингова активність бізнесу вища, ніж в аналогічний період до коронавірусу. Здобувачі демонструють вибірковість, ігноруючи вакансії нестабільних галузей. Конкуренція за кадри та інфляційні процеси призвела до зростання заробітної плати. Пандемія нагадала роботодавцям, що люди – їхній головний ресурс.

Медицина: попит на персонал росте

Динаміка попиту на медичний персонал в Ужгороді перебуває у резонансі з COVID-хвилями: кількість вакансій різко зростала у червні та жовтні 2021. При цьому кількість резюме лікарів за рік майже не змінилася, а от резюме на здобуття позицій середнього та молодшого медперсоналу поменшало.

Проблема нестачі кваліфікованого медичного персоналу через ковід стала особливо гострою. Клініки шукають:

  • вищий медперсонал;
  • фельдшерів;
  • медичних сестер та санітарів.

IT: рекордне зростання зарплат та гострий попит на кваліфіковані кадри

Попит на розробників залишається високим, і навіть для вчорашніх випускників вишів на старті професійної кар'єри в IT є непогана робота в Ужгороді. Найбільш популярні сьогодні:

  • розробники програм,
  • DevOps-інженери,
  • тестувальники ПЗ.

Зростає також і попит на фахівців інформаційної безпеки. Опитування компаній показують, що там, де інформаційній безпеці приділяли достатню увагу і до пандемії, проблем із різкою цифровізацією та переходом на віддалену роботу не виникло.

Фармацевтика: подальший розвиток онлайн- та офлайн-сегментів

В аптечному ритейлі найбільш популярні фармацевти-провізори, завідувачі аптек і збирачі замовлень. У фармацевтичній промисловості — ІТП та оператори виробничих ліній. У сфері просування та збуту — менеджери з продажу, медичні представники та оператори call-центрів.

Продажі: зростання внаслідок продуктового рітейлу та розвитку e-commerce

Вакансій для лінійного персоналу в рітейлі побільшало, і основний приріст забезпечив продуктовий сегмент. Лінійний персонал демонструє високий рівень адаптивності до поширення онлайн-торгівлі: продавці та касири перекваліфікуються на збирачів замовлень. Розвиток e-commerce в 1,5 раза підвищив попит на менеджерів із продажу B2B, на фахівців із закупівель — у 3 рази. Call-центри масово набирають персонал: боти поки що не навчилися ефективно консультувати та розв'язувати проблеми з постачанням.