Ремонт – це доволі тривалий та багатокомпонентний процес, який складається з десятків етапів. Тож не дивно, що для того, аби сам процес не вийшов хаотичним, а його результат відповідав усім вашим вимогам та побажанням, необхідно продумати ретельний план. Особливо якщо ви плануєте ремонтні роботи самотужки без допомоги дизайнерів.

Ми зібрали кілька важливих рекомендацій, які допоможуть правильно організувати усі роботи, уникнути найпоширеніших помилок та не перетворити ремонт будинку чи квартири у джерело стресу та надмірних витрат.

Складіть план приміщення

Ретельно заміряйте всі основні елементи приміщення:

  • довжину стін;
  • висоту стелі;
  • габарити віконного та дверного отворів;
  • площу виступаючих елементів (ніш).

Усі проведені заміри перенесіть на лист паперу. Намалюйте форму кімнати, намагаючись зберегти її масштаб. Так вам буде простіше спланувати розташування меблів, побутової техніки тощо.

Також непогано було б мати план розташування електромережі та каналізаційних труб. Це дозволить уникнути їх пошкодження під час проведення ремонтних робіт.

Оберіть стиль інтер’єру будинку чи квартири

Вже після складання плану можна переходити до більш приємних та легких етапів, як от наприклад, стильовий напрямок кімнат. Дизайн приміщень буде залежати від ваших особистих вподобань, розмірів кімнати, розташування вікон, висоти стелі тощо. Читайте рекомендації та ідеї на Новий Дім – на сайті зібрано десятки корисних порад щодо ремонту, дизайну інтер’єра та трендів у стилях кімнат.

Серед найпопулярніших стильових напрямків для інтер’єрів сучасних будинків та квартир:

  • модерн;
  • класика;
  • хай-тек;
  • мінімалізм;
  • скандинавський стиль;
  • прованс.

До речі, якщо у вас є бажання створити максимально гармонійний простір, ви можете зробити квартиру в одному стилі. Особливо це буде актуально для невеликих однокімнатних квартир чи студій, де різкий перехід від одного стилю до іншого буде виглядати дуже хаотично.

Продумайте палітру кольорів

Кольори у кімнаті здатні впливати на нашу нервову систему. Саме від них буде залежати атмосфера у приміщенні. Деякі відтінки здатні візуально розширити простір, у той час як інші навпаки – спотворюють кімнату та роблять її візуально меншою. Вибір того чи іншого кольору для оформлення кімнати буде залежати від кількох факторів:

  1. Стиль інтер’єру – кожен стильовий напрямок має окрему палітру кольорів. Так, наприклад, класичному більше пасує бежевий, мінімалізму – білий, скандинавському стилю – синій та світло-сірий.
  2. Ваші особисті вподобання. Важливо, аби кольори не тиснули вас, подобались саме вам та відповідали вашим уявленням про затишну кімнату.
  3. Тип приміщення. Для спальні, наприклад, радять обирати спокійні відтінки, що дозволяють розслабитись та відпочити. Для кухні характерні світлі кольори, а от вітальню можна оформити чи не в будь-якому відтінку.

Оберіть оздоблювальні матеріали

Після того, як чорновий ремонт виконано, настає час укладання основних оздоблювальних матеріалів. За місцем розташування вони поділяються на три основні категорії:

  1. Для підлоги. Це може біти ламінат, паркет, плитка, ковролін тощо.
  2. Для стін. Найпопулярнішими двома варіантами вважаються шпалери та фарбування. Також асортимент оздоблювальних матеріалів для стін складається з гіпсокартону, декоративної штукатурки, вагонки, цегли тощо.
  3. Для стелі: натяжна плівка, шпалери, фарбування, гіпсокартон.

Саме оздоблення зазвичай проводиться зверху вниз. Тобто спочатку облаштовується стеля, потім – стіни і лише наприкінці – підлога.

Сплануйте меблювання кімнат

Розташування меблів має бути таким, аби не перешкоджало пересуванню кімнатою. Тут працює правило: краще менше, ніж надміру. Встановлюйте лише ті предмети меблів, які дійсно необхідні у тій чи іншій кімнаті, заважайте в першу чергу на практичність та функціональність виробів.

Стиль меблів має відповідати загальному інтер’єру. А от з кольорами можна проекспериментувати. Так, наприклад, у кімнати з яскравими стінами можна поставити меблі у базових відтінках. А от у разі оздоблення стін у нейтральних кольорах, дивани, крісла, шафи чи столи можуть стати яскравим акцентом.

Важко щось починати, маючи в голові тільки уявний результат і не маючи ніякого конкретного плану. Особливо це стосується ремонту, адже не в багатьох з нас є досвід частого проведення ремонтних робіт, і більшість людей зіштовхуються із питанням закупівлі матеріалів та оздоблення приміщень уперше. Користуючись усіма переліченими вище рекомендаціями, ви зможете створити такий план ремонту, який торкався б усіх процесів, що відбуватимуться у вашому домі.