Діамант залишається найбажанішим, затребуваним, модним, ефектним та престижним каменем. Інкрустовані їм ювелірні прикраси залишаються популярними, їх із задоволенням набувають в магазині Gold.ua. Тут запропоновані вироби, які створюють талановиті ювеліри з натуральних самоцвітів. Це підтверджено документами, які докладають до кожної моделі. Хочете підтвердити справжність каменів на виробах, які куплені раніше або піднесені в подарунок? Тоді читайте в ювелирному блозі Gold.ua, як правильно це зробити.
Як виглядають справжні діаманти?
Справжній самоцвіт ефектний та дуже красивий. В ньому є характерні риси:
- Сяйво та переливи. На світлі дорогоцінний камінь красиво сяє, він переливається всіма гранями. Саме така властивість й стає його основною рисою.
- Огранювання. Обов'язково до кожної прикраси додають сертифікат якості – важливий документ, який містить ряд даних (чистота, тип огранювання, каратність). Огранювання практично невидиме, особливо у дрібних каменів. Якщо вони вставлені в прикрасу, практично неможливо (без спеціального інструменту) виявити вершини та грані. Не просвічується також дно, якщо алмаз правильно огранований.
- Виблискування різними відтінками, в тому числі й сірим.
Оправляють діамант часто в золото або платину. Для каменю готують спеціальний отвір. Важлива й якість роботи. Самоцвіт не повинен впритул прилягати до металу. Тут відводиться місце для повітря. Тільки в цьому випадку дорогоцінний камінь буде грати всіма кольорами та радувати власника. У природі існують й чорні діаманти, які коштують дорого, але виглядають не настільки ефектно, як класичні. Вони дають м'який отсверк, але не грають на світлі. Дізнатися про такі та інші особливості каменю можна в блозі.
З чим плутають діамант?
Непосвячений покупець легко може сплутати справжню коштовність з іншими каменями, в тому числі й штучними. Ще на початку минулого століття за діамант нерідко видавали корундит, радіент, пізніше – титан, рутил, стронцій, білий сапфір. Сучасні технології ще більше розширили можливість видавати імітацію на «королівський» камінь. Найкраще властивості імітують фіаніти, муассаніти, гірський кришталь. Нерідко роль самоцвіту грають білі берил або топаз, шпінель, ряд синтезованих каменів.
Як визначити справжній діамант?
Зробити це можна в лабораторії заводу-виробника або за допомогою інструментів в спеціалізованому магазині. Вдома теж можна оцінити алмаз. Краще це робити в сонячну погоду, використовуючи:
- Воду. На поверхню каменю бризкають водою, утворені краплі протикають голкою. Якщо вони залишилися цілими, діамант справжній. На підробці та на штучному камені вода розпадається на дрібні крапельки. Використовувати замість води можна й рослинне масло.
- Дихання. Навіть при підвищеній вологості справжні алмази не вкриються конденсатом.
Ціна теж стає тим індикатором, який допоможе виявити підробку. Не варто забувати, що саме алмази залишаються самими дорогими дорогоцінними каменями.