Сьогодні більшість людей забула про фотоапарати, оскільки в сучасних смартфонах є високоякісні камери. Вони забезпечують не лише чіткі знімки, але й відео гарної якості. Як вибрати гаджет, який замінить фотоапарат? 

Що таке хороша камера? 

Ще кілька років тому користувачів вражала можливість носити 16-піксельну камеру в кишені. Відтоді все суттєво змінилось: прагнення виробників обійти один одного призвело до надшвидкого розвитку технологій. Нинішні смартфони оснащено камерами з кількома модулями, і їх стає дедалі більше.

Наприклад, популярний телефон Asus ZenFone має порівняно невелику камеру — два модулі (64 Мп + 12 Мп), проте вона забезпечує чіткі знімки та можливість користуватися зумом. Водночас бюджетний смартфон Huawei оснащено чотирма оптичними модулями, які надають можливість ширококутної зйомки.

Хорошу камеру характеризують такі параметри: 

  • діафрагма;

  • автофокус;

  • апертура;

  • розмір матриці;

  • система стабілізації зображення.

Щоб вибрати дійсно якісну камеру, варто розібратися з цими характеристиками та зрозуміти, що від них залежить.

Навіщо потрібна апертура та діафрагма? 

Апертура — це зіниця камери, той самий отвір, через який до пристрою потрапляє світло. Тобто апертурою називають світлочутливість. Ця характеристика нерозривно пов'язана з діафрагмою — перегородкою, яка може звужуватися та розширюватися, змінюючи кількість світла. Завдяки цьому об'єкт на фото може бути чіткішим або більш розмитим, освітленим або затемненим. Це дає змогу вибрати режим зйомки для різного часу доби, різних погодних умов і приміщень.

Характеристики діафрагми вимірюються в F-стопах. Це може бути F 1.4, 2.4, 2.8, 4 тощо. Цифра вказує, наскільки розкривається апертура. Через велику апертуру проходить більше світла, тому діафрагма має бути закритою у сонячний день, при яскравому освітленні. У сутінках шторку краще максимально відкрити, щоб камера отримала достатню кількість світла. Тобто від характеристики апертури та діафрагми залежить, чи зможете ви робити якісні знімки за будь-якої погоди.