Ірландці – найдинамічніші у розвитку віскі в світі. Тільки уявіть: щороку у цій країні відкривається по 3-4 віскікурні! З партнером матеріалу алкогольною інтернет-крамницею АлкоПростір познайомимо вас із типологією ірландського віскі.

Для початку короткий словничок. Single Malt - односолодовий віскі, продукт однієї віскікурні. Слово "single" і його еквівалент "одно-" не означають, що в купленій вами пляшці знаходиться віскі з однієї бочки, однієї вигонки, вироблений з ячменю одного врожаю. Навіть вік солодових спиртів в ній може бути різним, але не менший за той, який декларує виробник.

Blended Malt – купаж (поєднання) з декількох видів солодового віскі.

Солодовий віскі (malt whiskey)

Для його виробництва використовується стовідсотковий ячмінний солод, триразова (інколи - дворазова) перегонка в мідних перегонних кубах. Виробляється на одній віскікурні. Ірландські молти також діляться на single malt - і blended malt за аналогією зі скотчем.

Зерновий віскі (grain whiskey)

Коли пан Алан Коффі винайшов апарат безперервної дії, це дало можливість не тільки здійснювати безперервну перегонку, а й використовувати інші зернові, при цьому можна не використовувати виключно дорогий ячмінний солод. Якщо бутилюється продукція однієї віскікурні, то напій буде називатися Single Grain whiskey. Також має поділ на single grain і blended grain.

Купажований віскі (blended whiskey)

Найпоширеніша категорія. Для неї змішують будь-які категорії ірландського віскі. Простий і доступний напій класичного ірландського стилю. Яскравий представник - The Dubliner Irish Whiskey. Якщо змішують Single malt з різних віскікурень, то це буде називатися Blend malt. Якщо додають Grain whiskey, то напій будуть називати Blended whiskey.

Single pot-still

Це оригінальна ірландська категорія віскі. Вона чимось нагадує single malt: віскі виробляють на одній віскікурні методом триразової, рідше дворазової перегонки в мідному апараті pot-still. Головна відмінність - сировина. Для сингл піт-стилл використовують суміш соложеного ячменю (не менше 30% в складі) з будь-якими іншими несолодженими злаками. Результат - більш свіжий, зелений і питкий стиль віскі, ніж у сингл молта. Коли держава ввела податок на солод, хитрі ірландці почали використовувати для приготування "браги" несолоджений ячмінь разом з солодженим. Це дало свій, неповторний, смак віскі.

Широкий вибір віскі є в інтернет-крамниці Алко-Простір. Ознайомитися з акційними пропозиціями та обрати високоякісний напій зі знижкою можна за цим посиланням.