Поломок у кавомашини буває дуже багато. Різні типи несправностей мають різні ознаки. Знання деяких з них допоможе вам вчасно звернутися в сервісний центр за якісним усуненням неполадок.
Несправність помпи
Насос це важлива збірна одиниця кавомашини. Тут не має значення тип пристрою або його бренд. Всі кавові машини оснащуються аналогічними помпами. Цей вузол створює необхідне водяне тиск, що подається на спресовану порцію кави. Якщо помпа ламається, то випити тонізуючий напій не вийде.
Вихід насоса з ладу видають такі ознаки:
- потік напою повністю припиняється;
- кави подається слабо;
- погіршується якість кави, повністю відсутня пінка крему.
За статистикою, такі неполадки частіше трапляються, якщо кавоварка капсульного типу. Щоб самостійно виявити подібну несправність, досить запустити цикл приготування напою і подивитися наскільки інтенсивно він буде подаватися.
Якщо це відбувається через засмічення накипом, то комплектує одиниця потребує декальцінаціі за допомогою якісної таблетки. Якщо така маніпуляція не допомагає, то потрібно відвезти агрегат в сервіс, який виконує ремонт кавоварок. Там буде проведена діагностика і виявлена точна причина поломки.
Відмова системи управління
Якщо кавоварка відмовляється працювати, то можливий збій електронного модуля. На друкованій платі розміщуються елементи управління кожної складальної одиницею кавовій машини. Найчастіше її вдається відремонтувати, але іноді потрібна установка нової плати.
Якщо відмовляє система управління, то апарат починає блимати усіма можливими індикаторами, не реагує на включення. Іноді на дисплеї відображаються незрозумілі символи. Агрегат некоректно виконує необхідні команди. Без ретельної діагностики в сервісному центрі неможливо встановити справжню причину поломки.
Відмова манометра
В сучасних кавоварка присутній два манометра - помпи і бойлера. Їх розміщують в одному блоці або окремо. Цей прилад повідомляє про досягнення кавовій машиною робочого стану - від 1,1 до 1,5 атмосфер (для бойлера) і 9 атмосфер (для помпи). Відхилення від цих показників вказує на несправність кавового обладнання.
Поширені причини поломок:
- трубки засмічуються накипом;
- забиваються канали, які ведуть до манометру;
- несправність самого приладу, що вимірює тиск.
Для усунення проблеми потрібно замінити манометр або трубки в сервісному центрі, а також провести декальцинацію.
Інші важливі дрібниці
Якщо кавове устаткування не готує напої, ігнорує команди, а червоний індикатор на дисплеї блимає або світиться постійно, то причина може полягати в наступному:
- заповнений вщерть відсік з відпрацьованим макухою;
- порожній резервуар для води;
- засипання в відсік для зерен меленої кави або цукру.
Під дією подібних причин апарат блокується. Дрібні неполадки можна виправити самостійно. Але оптимально непрацююче пристрій віддати на повну професійну діагностику. Для цього агрегат краще відвезти в сервісний центр, оснащений всім необхідним для цього.