Мопс ‒ це маленька собачка, яка є чудовим компаньйоном та добре почувається, живучи у квартирі. Мопси відрізняються лагідним характером, але вони не дуже активні — нададуть перевагу післяобідньому сну, а не черговій грі з господарем.

Собака породи мопс чудово ладить із людьми різного віку, тому його можна заводити в сім’ях із маленькими дітьми. З іншими тваринами мопси досить лагідні, у разі правильного виховання, собака може стати чудовим другом коту або іншій домашній тварині.

Догляд за цуценям

Догляд за цуценям мопса ‒ це перше, з чим доведеться зіштовхнутися власнику, якщо він вирішить завести саме цю породу. Від матері цуценя відлучають не раніше, ніж у 3 місяці. Саме з цього періоду собаці можна давати натуральні продукти або вологі корми. Варто підбирати спеціальне харчування, яке може забезпечити організм тварини необхідними корисними мікроелементами для здорового розвитку.

Догляд за цуценям має включати періодичний прийом антигельмінтних засобів — кожні 3–4 місяці. Засоби проти бліх також приймаються раз у декілька місяців. Регулярні гігієнічні процедури є обов’язковими: потрібно протирати лапи, влаштовувати купання та чистити вуха. Таким чином можна запобігти появі деяких інфекцій або інших неприємних захворювань.

Харчування мопсів

Варто зазначити, що мопси ‒ це досить ліниві тварини. Саме тому їх харчування має бути ретельно підібране, адже в іншому випадку тварину може спіткати ожиріння. Саме тому ідеальним варіантом стане підбір високоенергетичних кормів із великою часткою білків, жирів і вуглеводів, які легко засвоюються організмом улюбленця. Оптимальний варіант ви можете підібрати серед продукції компанії Purina.

Дуже важливо давати правильні порції собаці, а також не годувати її з власного столу. У такий спосіб можна подбати про те, щоб ваш компаньйон був здоровий та не мав ожиріння.

Особливості харчування мопса відіграють важливу роль у його здоров’ї, тому ігнорувати цей аспект догляду не варто.

Особливості гігієни

Щодо особливостей гігієни, власник мопса має регулярно проводити собаці такі процедури:

● Купання 1 раз на 3 місяці (цуценят можна купати тільки з 3-місячного віку).

● Регулярно протирати очі мопсу — так можна запобігти утворенню хронічної ерозії очей.

●  Вичісувати мопса потрібно не менше ніж 1 раз на тиждень, використовуйте спеціальну щітку з великими зубчиками.

● Характерною особливістю мопса є складки, за якими також потрібен догляд, регулярно очищайте їх від залишків їжі та забруднень — це профілактика, яка допоможе запобігти появі інфекції та грибків.

Догляд за мопсом важко назвати простим, але цей процес допоможе тварині бути більш щасливою та здоровою.