Апарат, що забезпечує реєстрацію електричних імпульсів, що виникають при роботі серця - електрокардіограф - є найважливішим приладом і для фахівців поліклінік, і для реанімаційних відділень, і для бригад швидкої допомоги, і для невідкладної медичної допомоги, і для відділень кардіології.

Сучасний кардіограф, придбати який ви можете в інтернет-магазині radfarm.com.ua, являє собою компактний прилад, що забезпечує синхронну реєстрацію біоелектричних потенціалів від 1 до 12 відведень.

Апарати ЕКГ в залежності від виробника і встановленого програмного забезпечення можуть:

  • забезпечувати отримання висновку за результатами контурного аналізу ЕКГ,
  • автоматично підключати спеціальні відведення в разі діагностування аритмії та інших гострих патологій,
  • вести тривалий моніторинг серцевої діяльності зі збереженням результатів в пам'яті приладу,
  • надавати дистанційний доступ до результатів діагностики.

Який кардіограф вибрати?

Електрокардіограф складається з декількох блоків. Вхідний блок включає в себе:

  • електроди - 4 електрода накладаються на кінцівки і від 1 до 6 електродів в залежності від канального приладу накладаються на грудну клітку;
  • кабелі відведень відповідають за передачу сигналів з електродів на прилад;
  • перемикач відведень.

Ще один важливий компонент конструкції кардіографа - підсилювач електричних сигналів з поверхні тіла людини, без чого неможливий його подальший аналіз. Реєструючий пристрій відповідає за запис реєстрованого сигналу на папір.

Види електрокардіографів

За видами кардіографи відрізняються канальний - 1-канальні і багатоканальні з 3, 6 або 12 каналами. Кардіограф може бути стаціонарним або переносним, з дисплеєм або без нього, з функцією інтерпретації або без.

Сучасний різновид електрокардіографа - комп'ютерний - бездротової апарат ЕКГ, який з'єднується з персональним комп'ютером за рахунок технології Bluetooth і передає на нього дані кардіограмми, забезпечуючи не лише електричну безпеку, але і свободу переміщення пацієнта.

Вибір електрокардіографу за кількістю каналів

При виборі електрокардіографа важливо врахувати його характеристики і в першу чергу необхідно визначитися з його канальністю.

Кількість одночасно працюючих каналів визначає продуктивність приладу. Шести- і дванадцятиканальні моделі кардіографів найбільш продуктивні: перші знімають запис з 6 каналів, другі - з усіх одночасно.

Одноканальні кардіографи - це найпростіші мобільні апарати ЕКГ, які найчастіше використовуються в умовах швидкої допомоги. Вони відрізняються компактністю, малою вагою, мінімальним набором керуючих елементів, можливістю роботи як від мережі, так і від акумуляторної батареї, а також низькою вартістю і обмеженим функціоналом.