Регулярне використання планшету стало невід’ємною частиною нашого життя. Носити планшет Apple у своєму рюкзаку зараз не вважається розкішшю, а вже є частиною буденності. Однак занадто часте неправильне використання планшета підвищує навантаження не лише на очі, а й може негативно вплинути на поставу, шийний відділ, а також спровокувати головні болі. Але достатньо слідувати деяким нескладним рекомендаціям, щоб ані планшет, ані смартфон не заподіювали шкоду вашому здоров’ю.
Корисні рекомендації
Для початку потрібно почати з ергономіки. Тут є місце для декількох небезпечних моментів. По-перше, часто повторювані рухи дуже негативно впливають на ваші суглоби, м’язи, зв’язки та нерви. Наприклад, якщо ви набираєте текстове повідомлення великими пальцями, може розвинутися хвороба Кервена, яка супроводжується больовими відчуттями великого пальця при кожному русі.
По-друге, негативний вплив на здоров’я має некомфортне положення тіла та рук. Наприклад, занадто сильне згинання та розгинання кисті може спровокувати синдром зап’ястного каналу, коли нерв здавлюється між костями та суглобами м'язів зап’ястя.
Доктор Теслер рекомендує в першу чергу слідкувати за положенням шиї, яка дуже чутлива до незручного положення. Потрібно намагатись не нахиляти шию вперед та не сидіти подовгу з поверненою набік головою. Робіть частіше перерви, а якщо ви відчули біль, поколювання або оніміння, треба негайно відкласти гаджет та прийняти зручну позицію.
Безпека очей
Лікарі вже виявили синдром комп’ютерного перевтомлення очей. Ризик отримати зорове перевтомлення очей часто залежить від параметрів дисплея пристрою. Зокрема на це впливає розширення, контрастність та яскравість вашого екрану.
Малі букви також занадто втомлюють очі. Важливо слідкувати за тим, щоб на екрані вашого гаджету не з’являлися бліки, особливо якщо ви на вулиці.
Коли ми дивимось на екран планшета та рідко моргаємо, очі недостатньо зволожуються, і це призводить до таких неприємних симптомів, як свербіж, печіння і сухість ока. Краплі з ефектом сльози допомагають у цьому випадку.
Також треба враховувати, що всі гаджети по суті є лампами з синім спектром, які ввечері можуть порушувати біологічні ритми організму. Синій колір уповільнює синтез мелатоніну, що значно погіршує якість вашого сну. Тому не потрібно захоплюватись гаджетами перед сном.