Вийти у перші рядки пошукових запитів цьогоріч складно. По-перше, йде серйозна боротьба між магазинами національного масштабу та агрегаторами, які іноді забирають увесь топ. По-друге, Google постійно оптимізує свої алгоритми й працює над підвищенням якості видання сайтів, відкидаючи назад сторінки, що не відповідають стандартам системи.

Проте і в таких умовах багатьом компаніям виходить підкорити першу десятку запитів й отримувати величезний потік трафіку та цільових клієнтів. Ми розібралися, що саме впливає на ефективність просування інтернет-магазину у 2021 році. У цьому нам дуже допомогла інформація Бізнес Сайт провідної веб-студії України, яка спеціалізується на комплексному маркетингу онлайн-проєктів.

Фокус на смартфони та Core Web Vitals

Одним із важливих чинників потрапляння в топ комерційної видачі є принцип мobile-first при створенні сторінки. Він полягає в тому, що дизайн магазину спочатку планується й реалізується під мобільні платформи Android та iOS. А вже після розробляється його десктоп-версія.

Головний пошуковик в Україні Google повністю перейшов на mobile-first-індексацію. Це означає, що погано адаптовані під смартфони магазини навряд чи потраплять до першої десятки видачі. Алгоритми системи віддають перевагу тим ресурсам, які піклуються про комфорт своїх користувачів. 

Core Web Vitals – ключові метрики швидкості сайту, які у 2021 році значно впливатимуть на ранжування в Google. Посісти високі позиції зможуть сайти, що забезпечать:

  • швидкість відтворення основного контенту сторінки менше ніж за 2,5 мс;
  • реакцію інтерактивних елементів (кнопки, фільтри, форми) на дії користувача менше ніж 100 мс;
  • стабільність візуальних елементів при завантаженні 0–0,1.

Якщо інтернет-магазин упевнено проходить по всіх трьох пунктах, у нього є всі потрапити до топу.

Expertise, Authoritativeness, Trustworthiness

Принцип EAT – наступний за важливістю чинник ранжування. Його можна перекласти як “експертність, авторитетність, довіра”. Саме ці фактори впливають на ключовий показник якості сторінки (Page Quality Rating), на підставі якого й формується видача.

Розумні алгоритми пошукової системи навчилися точно визначати експертність контенту й авторитетність ресурсу. Для цього вони аналізують величезний масив даних про компанії, зокрема:

  • контакти й фізичну адресу на сайті;
  • інтерактивну карту проїзду;
  • відкритість і достовірність інформації з доставлення й оплати товарів у магазині;
  • унікальність текстів і графічного контенту;
  • ознаки авторства контенту (фото, посада, прізвище, посилання на соцмережі) та його якісна структура;
  • наявність відгуків клієнтів;
  • зворотні посилання з авторитетних ресурсів тощо.

Ґрунтуючись на отриманих даних, система робить висновки про довіру до магазину та його значущість.