Останнім часом українці полюбляють відвідувати різні країни Євросоюзу, і Польща має свої переваги. Крім того, багатьох турбує питання працевлаштування. В будь-якому разі важливо орієнтуватися, де зручніше обміняти валюту. Також не зайвим буде розуміти, фактори впливу на курс і як він змінюється.

Де обміняти валюту

Виїжджаючи з країни, варто мати при собі де-яку суму національної валюти, тому про це піклуються заздалегідь. Тоді можна відчувати впевненість не залежно від обставин, не шукати обмінники в чужій державі, та й курс вигідніший в Україні, ніж у Польщі. Здійснити обмін злотих доступно у пунктах обміну або банківських відділеннях. Де це вигідніше та зручніше здійснити:

  • Обмінники — це офіційні установи, які працюють на основі ліцензії. Тому здійснювати фінансові операції в них цілком безпечно. Існують стаціонарні пункти та сайти, що пропонують здійснювати обмін у онлайн-режимі. Таким чином, можна заздалегідь подивитися різні пропозиції, аби вибрати ліпший курс злотого до гривні.
  • Банки також здійснюють обмін — можна завітати до найближчого відділення. Але тут також варто спостерігати за курсом, адже він постійно змінюється. Крім того, кожен банк встановлює власний курс.

Не слід скидати з рахунку і комісійні проценти. В цьому сенсі онлайн-обмінники вигідніше, оскільки на комісію не впливає оренда приміщення та інші фактори. Крім того, якщо планується обмін у великому обсязі, завжди можно замовити потрібну суму. Такий спосіб є більш безпечним, оскільки гроші зараховуються одразу на карту.

Фактори впливу на курс

Незважаючи на наявність деяких процесів, курс злотого до гривні останні кілька років є досить стабільним. Зазвичай на його зміну впливають наступні процеси:

  • Політична ситуація в країнах. Стабільність Польщі в цьому сенсі дозволяє тримати стабільність злотого.
  • Зміцнення імпорту та вплив експорту. Найбільш потужними показниками є вугілля та метал, що експортуються Польщею у великих обсягах.
  • Показники ВВП та інфляція.
  • Попит на валюту.

Окрім макро та мікроекономічних процесів у країнах, попит на злотий також є важливим показником. Чим більше населення купує валюту, тим ймовірніше її подорожчання. На основі таких даних нацбанк формує курс на наступний день. Але як зазначають експерти, останнім часом незначні тенденції до збільшення курсу. Також прогнозується, що така ситуація буде незмінною найближчим часом, тому залишається тільки вибрати найвигідніший курс.