Для багатоповерхових будівель потрібен відповідної якості будівельний матеріал. Так як найбільш затребуваними у покупців житла є цегляні новобудови, що відрізняються своєю екологічністю і теплозберігаючі особливостями, то будівельні компанії намагаються зводити житло саме з цегли. Для таких будинків найкраще підходить цегла марки М200. Розглянемо, чому це твердження справедливо.

Особливості

Маркування, що має цегла М200, означає витримку навантаження на кожен квадратний сантиметр своєї площі в 200 кг. Тому можна з упевненістю назвати такий будівельний матеріал найнадійнішим для зведення житлових та інших будівель понад стандартних 9 поверхів. Завдяки своїй підвищеної міцності, ця цегла має універсальні будівельні особливості. Вона застосовується для кладки несучих стін та інших несучих конструкцій, нижніх поверхів висотних будівель, підвальних приміщень, а також фундаментів, в тому числі в умовах високого зволоження та перепадів температури.

Марка 200 характеризується високою морозостійкістю. Індекс морозостійкості, що позначається буквою F, має показник від 50 до 100. Це означає, скільки циклів заморозки та розморожування витримує марка цегли без будь-яких змін основних властивостей. Іноді цей показник приймають за довголіття цегляної кладки.

Якщо будинок викладений цеглою з індексом F100, значить, будівля може простояти мінімум 100 років без особливих змін.

Види

Залежно від призначення розрізняють такі види марки М200:

  • облицювальна, що використовується для різних цілей облицювальних робіт та обробки;
  • рядова, застосовувана для кладки стін, фундаментів та інших об'єктів будівництва;
  • пічна, що володіє термостійкістю та необхідна для влаштування печей, димоходів та труб.

Різниться марка 200 і складом, використовуваним для виготовлення цегли:

  • Силікатна. Цегла має білий колір. Виготовляється з суміші кварцового піску, води і вапна, на яку впливають до скам'яніння паром високого тиску.
  • Керамічна. Виготовляється шляхом випалу глини з різними технологічними добавками в автоклавах при температурі до 1 тисяч градусів. Колір таких виробів – червоний з різними відтінками (залежить від складу домішок глини).

Слід зазначити, що повнотілою буває тільки одинарна цегла. Полуторна та подвійна її подоба випускається тільки у вигляді щілинних виробів. Як би не відрізнялися один від одного різновиду марки цегли М200, але їх об'єднує наявність двох безперечних властивостей: висока міцність, абсолютно екологічний склад – пісок, глина, вапно, домішкові мінерали та вода. Придбати цеглу можна на сторінці uabeton.com.ua.