Підвищення комунальних тарифів на опалення змушує українців шукати альтернативні способи обігріву житла. Найпростіше це зробити власникам приватних будинків — у них вибір значно більший. Залишається тільки визначитися, яке опалення краще для будинку і інвестувати в нього.

Вивчаємо варіанти

Один з популярних способів обігріву приватного будинку — використання котлів. Устаткування працює на різному ресурсі:

  • електрика;
  • газ;
  • тверде паливо.

З ростом тарифів на комунальні послуги електричні та газові котли втрачають популярність. Економія з ними виходить не такою істотною, хоча обладнання зручно в експлуатації і відмінно справляється зі своїми завданнями. До того ж воно універсальне — може встановлюватися навіть у квартирах.

Опалювати приватний будинок твердим паливом дешевше. Економічніше за все використовувати дрова. Спостерігається зростання вартості вугілля, пеллет. Треба зазначити, що використовувати твердопаливні котли набагато менш зручно, ніж газові або електричні. Вони більш вимогливі в обслуговуванні, залишають після себе сажу, золу. До того ж у обладнання слабка автоматика.

Альтернативне рішення —  теплові насоси. Вони використовують різні джерела тепла. У продажу можна знайти теплові насоси повітря-вода, вода-вода, повітря-повітря, земля-вода. Це дозволяє підібрати оптимальний варіант для кожного об'єкта. Основні переваги теплових насосів:

  • Ефективність. ККД зазвичай становить 3,5–5,5 — в залежності від моделі. Техніка здатна обігрівати досить великі площі. Можна знайти насоси для будинків до 150–200 квадратів.
  • Функціональність. Теплові насоси не тільки опалюють приміщення, а й нагрівають воду. Є техніка з функцією кондиціонування. Таким чином, вам не доведеться витрачатися на додаткове обладнання.
  • Довгий термін служби. Тепловий насос справно працює до 30 років. До того ж обладнання ремонтопригодне. Можна повернути його до ладу, замінивши деякі деталі.
  • Екологічність. Обладнання не виділяє шкідливих токсинів, не завдає іншої шкоди навколишньому середовищу.
  • Безпека. Теплові насоси стійкі до спалахів, ризик вибуху мінімізований.
  • Економічність. Техніка дозволяє істотно знизити витрати на комунальні послуги. У поєднанні з довгим терміном служби ця властивість забезпечує повну окупність обладнання.

Монтуються теплові насоси порівняно просто. Звичайно, це залежить від конкретної моделі обладнання. Найлегше поставити насос повітря-повітря, проте він менш ефективний.

Вигідно придбати теплові насоси можна на сайті Mycond. Доставка здійснюється по всій Україні.