У житті будь-якої людини може наступити момент, коли їй доведеться відстоювати свої права і інтереси в суді. Це банальне розлучення, стягнення аліментів на дитину, вирішення земельних, трудових спорів та інше. Не легше доводиться підприємцям. У бізнесі і зовсім на кожному кроці виникають складності і проблеми, які вимагають розуміння законодавства та інших юридичних моментів.

Найчастіше складно вийти з важкої ситуації своїми силами. Якщо ви не маєте достатньо пізнання в сфері юриспруденції, боїтеся публічних виступів, далекі від ораторського мистецтва та психології, потрібен грамотний адвокат. Але як вибрати хорошого спеціаліста?

Адвокатське об'єднання Altexa спробує розкрити карти в цьому питанні.

Критерії «поганого» фахівця

Підемо від меншого до більшого. Для початку потрібно дізнатися, до яких юристів точно не варто звертатися:

1. Гарантує виграш на 100%.

Якщо юрист швидко пробігся по матеріалам і відразу заявив клієнту про позитивний результат, це свідчить про явне порушення адвокатської етики. Професіонал може тільки пообіцяти докласти всіх зусиль для вирішення завдання і гарантувати конфіденційність.

2. Стверджує, що розбирається у всіх правових нормах.

З «універсалами» краще не працювати. У кожній галузі права стільки нюансів, що розбиратися досконально у всіх може тільки геніальний юрист. Краще співпрацювати з вузькими спеціалістами, які займаються виключно своїм профілем. Зрозуміло, і такі юристи володіють знаннями із інших напрямків, але не досконало.

3. Пропонує вирішити проблему через третіх осіб.

Деякі адвокати досі займаються хабарництвом. При подібному розвитку подій краще відразу відмовитися від співпраці. Це логічно, адже юрист з незаконними методами роботи може швидко стати із захисника підзахисним. Навіщо вам так ризикувати?

4. Наполегливо рекламує себе.

Якщо юрист говорить тільки про себе, акцентує на якихось справах і досягненнях і при цьому ще негативно відзивається в сторону колег, відмовтеся від нього. Грамотний фахівець ніколи не буде розголошувати конфіденційні деталі своїх старих і поточних справ.

Що враховувати при виборі фахівця

З «тривожними» сигналами ми розібралися. Тепер треба дізнатися, що конкретно враховувати при виборі юриста:

  • документи і місце роботи — попросіть ознайомитися з посвідченням адвоката. Його номер буде вказано в реєстрі адвокатів України. Це доведе те, що документ не підроблений;
  • спеціалізація — як уже згадувалося, працювати краще з юристами вузького профілю. Уточніть напрямок діяльності конкретного фахівця;
  • вік і досвід — не варто довіряти складні справи новачкам. Брак досвіду здатен зіграти злий жарт. Краще переплатити за послуги перевіреного юриста, ніж ризикувати своїм виграшем.

Якщо ви все таки турбуєтеся про те, щоб вибрати хорошого юриста, намагайтеся відразу звертатися в перевірену компанію. Таку, яка відмінно себе зарекомендувала.