Для того, щоб вирощувати на власній ділянці теплолюбні культури не обов'язково переїжджати на південь. Достатньо лише встановити на подвір’ї парник. Ціна теплиці з полікарбонату повністю виправдана, адже прослужить така конструкція багато років, а отриманий врожай зможе замінити покупки овочів на ринку.

Перець чілі, Батьківщиною якого є південна Америка, потребує особливих умов для того, щоб успішно пройти шлях від насінини до кущів з плодами. Найперше, потрібно правильно виростити розсаду. Насіння гострого перцю потрібно висадити у горщики в лютому-березні. Потрібно класти по дві насінини в лунку, попередньо обробивши їх розчином марганцю чи бору. Температура повітря, оптимальна для вирощування розсади, складає близько 24 градусів Цельсія.

Після того, як з’являться пагінці, необхідно провести селекцію. Якщо проросли обидві насінини ― більш кволу потрібно усунути. Розсада повинна стояти у світлому місці, грунт повинен бути достатньо зволоженим та удобреним. Не варто допускати сильного пересихання чи застою води в грунті.

Пересаджувати перець чілі у теплицю можна не раніше часу, коли молоді пагони досягнуть двомісячного віку. Грунт у парнику повинен бути добре прогрітим, тому орієнтуватися потрібно на денну та нічну температуру. У південних районах висадку можна проводити уже в квітні, тоді як у північних ― не раніше другої чверті травня.

Грядки в теплиці повинні бути високими та широкими. Для того, щоб рослина добре прижилася, рекомендується перед висадкою винести горщики на кілька годин на відкрите повітря, краще у вечірній час. Наступного ранку можна здійснювати посадку перцю у добре провітрену теплицю. Відстань між саджанцями повинна становити 30-35 сантиметрів.

Після того, як розсаду буде висаджено у відкритий грунт, необхідно правильно його зволожувати. Полив рекомендують здійснювати кожні 2-3 дня, при цьому температура води повинна складати 25-26 градусів. Грунт не повинен бути дуже мокрим, перці потребують помірної кількості вологи.

Не можна забувати про удобрення рослин. Для цього слід купити або спеціальні засоби, або ж використовувати добрива для підживлення помідорів. Підгодовувати землю потрібно раз на 10-15 днів.

Спеціалісти радять обприскувати кущі засобом проти паразитів. Якщо Ви цього не зробили, і деякі рослини почали жовтіти, їх потрібно усунути і негайно обробити здорові.

Збір врожаю починається орієнтовно в липні-серпні і триває до жовтня. Плоди можна консервувати та висушувати, а рівень гострити при цьому буде тільки зростати. Зберігати перчики чілі потрібно при температурі 20 градусів Цельсія.

Очевидно, що крім перцю у парниках можна вирощувати і інші екзотичні та не дуже рослини. Все що потрібно ― придбати полікарбонат або готову теплицю, та встановити її на своїй ділянці. Замовити її можна у компанії Сотекс Трейд. Спеціалісти фірми допоможуть Вам підібрати оптимальний варіант конструкції, який буде відповідати всім побажанням та потребам.