Пройшов майже рік з початку СОVID-19, більшість підприємців вчилися жити в нових умовах з урахуванням падіння купівельної спроможності у населення та підприємств, закриття границь, обмеження пересування країною та за кордоном.

Але є такі шо навіть в цей час рухаються вперед в напрямку розвитку та мають ціль зайнятися своїм власним бізнесом.

Щоб стати на облік, як приватний підприємець, необхідно знати чим керуватися та що робити. Постановка бухгалтерського обліку доволі складна задача, яку слід доручити професіоналам.

Для цього необхідно вирішити юридичну сторону питання, тобто послідовно виконувати наступні кроки:

  • подача заяви за вашим місцем прописки;
  • вибір коду КВЕД, що відповідає той сфері бізнесу яку ви обрали;
  • постанова на облік платника єдиного податку;
  • відкриття рахунку у банковій установі;
  • постанова на облік в пенсійному фонді.

Це основне що необхідно зробити. Можуть бути додаткові кроки, так, наприклад, виготовлення печатки, отримання ліцензії або сертифікату та інші документи.

Але це тільки початок.

Після відкриття свого бізнесу встає питання, хто буде займатися введенням бухгалтерського обліку? Оскільки ви відкрили своє приватне діло і не маєте ще фінансової можливості орендувати приміщення під офіс та найняти собі у штат постійних робітників, в цьому випадку можете звернутися до аутсорсингової компанії, яка допоможе вам у введені ваших справ за невелику плату. Робітник компанії буде розв’язувати питання документообігу, як по податковому податку, так і нарахуванням заробітної плати, веденням кадрових питань, управління та контролю платежів та інше.

Створення первинних документів, проведення господарських операцій, внесення даних в програму бухгалтерського обліку, роботу з контрагентами, контроль та веденням та дотриманням облікової політики та нормативної бази, все це можуть виконувати фахівці аутсорсингової компанії.

Навіть перебуваючи в іншому місці або країні, маючи доступ до Інтернету, ви завжди будите на зв’язку з фахівцем, який розповість про стан справ. Обмін інформації у такому випадку відбувається як правило через електронну пошту, або хмарні сховища. За допомогою системи електронного документообігу є можливість отримувати інформацію з банків, від контрагентів, податкової служби, та інших органів.

Всі звіти формуються та передаються теж в електронному вигляді з використанням електронних цифрових підписів.

Такий бухгалтерський супровід дає більше переваг ніж класична система роботи бухгалтерії в офісі, тобто:

  • якщо ви приймаєте у свій штат на постійну роботу бухгалтера, з’являється необхідність орендувати приміщення під офіс, придбати оргтехніку, встановити програмне забезпечення, постійно купувати офісну канцелярію, оплачувати комунальні послуги;
  • якщо фахівець компанії піде на лікарняний або в відпустку, ваші питання буде вирішувати іншій спеціаліст;
  • ви отримуєте професійну підтримку по всім питання ведення обліку;
  • компанія оберігає комерційну таємницю;
  • виключаються ризики отримання штрафних санкцій від органів що контролюють.

Для того, щоб почати співпрацю з аутсорсинговою компанією, необхідно укласти договір, та в ньому детально перерахувати ті послуги, які будуть виконуватися фахівцями компанії.

Одна з таких компаній, яка надає широкий спектр послуг з ведення бухгалтерського обліку це NORNI, яка має досвід роботи у фінансовій сфері.