Чи є ароматизатор в машину одним з найважливіших доповнень, про який потрібно подумати? Ні для кого не секрет, що подорож буде набагато приємнішою, якщо салон автомобіля буде випромінювати свіжий і приємний запах, який не дратує, і водночас маскує інші неприємні запахи в салоні. Як вибрати найкращий автомобільний освіжувач повітря?
Вид
Ринок автомобільних ароматів сьогодні дуже широкий, тому кожен повинен знайти щось своє. Але спочатку потрібно подивитися на їх типи.
«Ялинка»
Аромат, як випливає з назви, зазвичай має форму різдвяної ялинки та зроблений з картону. Термін «ялинка» також належить до інших форм. Тому можна розглядати всі ароматизатори, які являють собою картонні бирки. Вони кріпляться на дзеркало заднього виду за допомогою гумки або шнурка.
Найбільшою перевагою таких ароматів є їх відносно низька ціна. Багато водіїв також відзначають і недоліки. Вони висять на дзеркалі, при цьому частково закривають огляд. Крім того, такі аромати знаходяться в постійному русі, що може відволікати водіїв. Такий аромат не здатний маскувати сильні неприємні запахи. Вони також виділяють запах без перерви, тому служать досить короткий час.
Спрей
Цей тип ароматизатора водії вибирають у виняткових ситуаціях, коли потрібно «вбити» неприємний і задушливий запах. Однак використовувати його кожен день не має особливого сенсу, тому що аромат швидко зникає за допомогою кондиціонера. Крім того, часте застосування спрею може викликати задишку і запаморочення. Безсумнівно, його найбільшими перевагами є низька ціна і простота використання.
Гелеві кульки
Запах в цій формі являє собою своєрідну тривимірну ялинку, яка розміщена на дзеркалі заднього виду. Вішається сумка, в якій є гелеві кульки. Через те, що вони поступово розкладаються, такий запах служить водієві досить тривалий час, а його інтенсивність однакова протягом усього періоду застосування.
Гелевий ароматизатор з присисальцем
При покупці такого аромату слід бути обережним, тому що виділений ним запах буває токсичним, що може дратувати ніздрі дітей. Сама форма цього типу ароматів може бути дуже різною. Незалежно від їх форми, вони розміщуються на склі за допомогою присисальця, тому не доведеться турбуватися про те, що він буде заважати під час водіння.
Рідкий запах
Цей запах укладений в пляшку з дерев'яною пробкою. Рідкий ароматизатор поступово вивільняє аромат і він, таким чином, зберігається протягом тривалого часу. Вони підвішуються на дзеркалі, хоча їх також можна розмістити на вентиляційних решітках. Це вигідно, тому що можна встановити їх інтенсивність.
Електричні
Вони сконструйовані таким чином, що дозволяють водієві контролювати їх інтенсивність. Їх недоліком є той факт, що їм необхідний постійний доступ до джерела живлення. Це означає, що вони займають гніздо прикурювача. При одночасному використанні інших пристроїв, що вимагають підключення до гнізда, буде потрібно спліттер. Крім того, вони також досить дорогі.
Довговічність
Більшість, вибираючи оптимальне рішення, орієнтуються на найстійкіші аромати. У цій ситуації повинні зацікавити запахи у вигляді рідини, що кріпляться на вентиляційну решітку - ароматизатори на затискачі. Кращі з цієї серії продуктів зберігаються навіть близько двох місяців. Крім того, з огляду на довговічність, запахи з регульованою інтенсивністю будуть добре працювати.
Оптимальний аромат
Вибір автомобільного аромату - це, звичайно, індивідуальне питання. Однак не можна приховувати, що є композиції, які вигідніше інших. Так що варто шукати лимонні аромати, які стимулюють, не відволікаючи від водіння. До них відносяться запах м'яти, морський бриз, хвойний ліс або лимон. Своєю чергою, аромати на основі кави, кориці або гвоздики позитивно впливають на самопочуття водія.
Неприємні запахи для водіїв
Є також аромати, які не рекомендуються для автомобілістів. Це ароматизатори на основі лаванди або жасмину, які можуть сприяти втраті свідомість і знизити концентрацію. Запах ромашки також надає розслабляючого ефекту на водія. Ні в якому разі не можна розміщувати запахи їжі в машину. Це робить водія дратівливим і нервовим, що позначається на стилі водіння. Східні композиції, які дратують, перевтомлюють і навіть призводять до запаморочення, також несприятливі.