Системи контролю і управління доступом встановлюють на об'єкти з режимним видом діяльності, коли потрібно забезпечити санкціонований вхід працівників чи відвідувачів будівлі. Скорочена абревіатура цього апаратно-технічного комплексу — СКУД.

Подібні пристрої найчастіше можна зустріти в офісах компаній, бізнес-центрах, освітніх установах, магазинах. Наприклад багатоквартирні будинки вже давно обладнані домофонами, а стоянки автівок — шлагбаумами. Система доступу дозволяє контролювати трудову дисципліну, вираховувати та вести облік робочого часу. Власник приміщення може надавати груповий доступ та відстежувати відвідування.

Слідкують за оновленням обладнання СКУД в банках, де вхід у службове приміщення має завжди ідентифікуватися.  Компанія Колекс kolecs.lviv.ua спеціалізується на інтеграції СКД для банківських установ у Львівській області.

Види СКУД

Розрізняють біометричну, мережеву та локальну систему доступу.

 • Біометрична система доступу. Біометрична СКУД ідентифікує біометричні параметри відвідувача, які є унікальними для кожного. Від виду зчитувача залежить конструкція і вартість пристрою. Зчитувач відбитка пальця коштує значно дешевше, ніж считувач райдужної оболонки ока. У 2021 році набули популярності Face ID сканери об'ємних форм людського обличчя. Їх використовують у мобільних телефонах для розблокування пристрою.
 • Мережева система доступу. Це недорога система управління доступом, тому часто інтегрується у базову систему безпеки. Такий комплекс СКД дозволяє обмежувати повторні візити, вести журнал відвідувань та запізнень. Абсолютно корисна річ для будь-якого офісу. Пересічні користувачі знають її як зчитувача карток.
 • Автономні СКД. Сучасна альтернатива замкам — це автономні системи контролю доступу. Контролер управління розміщено безпосередньо у конструкції замку, підлягає програмуванню під картки, може мати локальне автономне живлення. У порівнянні з мережевою системою має особливості, а саме: не зберігає інформацію про вхід/вихід користувачів, не підтримує розклад і груп дозволу.

Як працює СКУД?

Алгоритм роботи системи управління доступом

Для проходження через обмежувальний пристрій (турнікет, електромагнітний замок), користувач має піднести ідентифікатор (картка, мітка, брелок) до зчитувача. Цей пристрій отримує код ідентифікатора і передає його в контролер.

Далі контролер визначає, чи можна пропускати власника ідентифікатора в двері. Код картки-ідентифікатора порівнюється зі збереженими в базі дозволами на вхід. Якщо дозволу немає — турнікет не пускає користувача.

Комплектація набору СКУД

Комплект включає в себе:

 • Електромагнітний замок.
 • Набір Брелків для користувачів.
 • Блок живлення 12В + Контроллер СКУД.
 • Пристрій зчитування.
 • Клавіатура.

Встановлення системи контролю доступу

Колекс інсталятор систем контролю та управління доступом у Львівській області. Замовляйте контроль доступу монтаж під ключ. Крім того, ми надаємо технічне обслуговування та супровід систем безпеки наших клієнтів.

Встановимо систему контролю доступу в квартирі чи офісі: від домашнього домофону до прохідної по карткам у офісний центр.

 • Оглянемо об'єкт і складаємо кошторис протягом робочого дня.
 • Замовляємо обладнання виходячи з поставлених завдань.
 • Допоможемо заощадити Ваш бюджет, оберемо оптимальний комплект СКУД.
 • Фахово встановимо, програмуємо та навчимо користуватися системою доступу.
 • Обслуговуємо, надаємо послуги техпідтримки систем безпеки.

Поговоримо детальніше, який домофон або систему доступу потрібно встановити, телефонуйте: (067) 67 01 200